Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viete, čo je to karma? 5 vecí, ktoré by ste o tomto zaujímavom fenoméne mali vedieť

Ako funguje karma.
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

„Karma je zdarma“. Tak túto vetu už povedal nejeden z nás. A áno, je to pravda. Každému sa raz vráti to, čo si zaslúži. Viete, čo karma presne znamená a ako funguje? 

Čo je to karma?

Karma je dôsledok našich predošlých činov a skôr, či neskôr sa musia prejaviť. Karma funguje na princípe zákona akcia -reakcia. Slovo karma znamená v sanskrite čin, skutok alebo pôsobenie. Karma začína vznikať v momente, keď sa človek prvýkrát narodí ako človek, a keď získa ego. Ego možno definovať ako pojem oddelenej bytosti. Karma začína vznikať v okamihu, keď v rámci vývoja má človek možnosť prvej slobodnej voľby.

Čo je to karma.
Všetko zlé, ale aj dobré sa nám raz vráti.www.thinkstockphotos.com

5 zaujímavostí o karme

1. Aký má význam a ako vzniká

Karma teda začína od momentu, keď sa človek prvýkrát zrodí ako človek. Keď prvýkrát niekomu niečo ukradne, tak aj jemu bude niečo ukradnuté. V tomto alebo v niektorom budúcom živote. Ak niekto niekoho zabije, tak v tomto alebo budúcom živote bude aj on zabitý, alebo bude mať možnosť túto negatívnu karmu vrátiť v pozitívnom zmysle tak, že on niekomu zachráni život.

A najlepšie tej istej duši. A týmto spôsobom vzniká karma. Ako zákon akcie a reakcie. Z toho vyplýva, že čokoľvek človek urobí, tak vždy sa mu to nejakým spôsobom vráti naspäť. To je vysvetlenie otázky, čo je karma človeka.

2. Naše myšlienky

Karma nie je nezvratný osud. Nič nám nie je predurčené, čo by sme si nezaslúžili, alebo o čo by sme sa sami nepričinili v minulosti. Je to v skutočnosti totalitný princíp, ktorým sa riadi celá hmotná príroda. Karma vzniká na základe našich myšlienok, slov a skutkov. Či už je to karma osobná, karma skupín alebo karma národu, nikto nedokáže žiť bez mysle. Myšlienky a slová bývajú vo väčšine prípadov príčinou našich činov, a preto by sme si mali dávať teda pozor aj na ne.

3. Oslobodenie od karmy

Od karmy sa nedá oslobodiť, aspoň nie jednoducho. Naša osobná karma nás sprevádza všetkými inkarnáciami a záleží na čase, mieste a konkrétnych podmienkach, aby sa prejavila. Je teda dosť možné, že sa nám prihodia veci, ktoré sme zapríčinili pred mnohými životmi, a až teraz dozreli do štádia, kedy im musíme čeliť. Tak isto, to, čo spôsobujeme v tomto živote, sa nám môže vrátiť ešte v tomto, ale aj v niektorom z budúcich životov.

4. Predurčený osud?

Niektorí ľudia na karmu neveria, iní všetko pripisujú osudu a nechajú sa bezradne hádzať životom. Mnohí hovoria o Božej vôli a vo falošnej pokore vravia: „to sa tak malo stať, to mi bolo súdené“. Súdené? To je iba nevedomosť. Nikomu nie je nič súdené a predurčené.

Je to iba snaha zbaviť sa vlastnej zodpovednosti za svoj život, nič iné. Boh dal predsa každému právo slobodného rozhodovania sa. Aká by to bola ale sloboda, keby sme mali dopredu určené to, čo sa má stať? Nič také ako predurčený osud neexistuje – na tom, čo sa nám stane, máme podiel, či už priamo alebo nepriamo, my sami.

5. Odpustenie a priznanie si chyby

Príklad: Nejaká osoba ti dlhodobo ubližuje. Keď si to po čase uvedomíš a máš už toho dosť, chceš sa jej zbaviť. Veď prečo by si mal byť s osobou, ktorá sa správa ako idiot? Nič si neurobil, čím si si to zaslúžil? Príčinou takéhoto chápania je predovšetkým neuvedomenie si svojej chyby, ktorá bola dôsledkom toho, že sa ti to takto v tvojom živote dialo.

Chyba spočíva v tom, že to ty sám si dovolil danému človeku ubližovať ti dlhodobo. Je veľmi dôležité uvedomiť si dve veci. Prvá je, že je to tvoja chyba, že si dovolil dotyčnej osobe ubližovať ti takú dlhú dobu a neposlal si ju preč skôr, ako to začalo byť vážne. Druhá je odpustiť sebe a dotyčnej osobe za to, čo sa udialo, nechať to za sebou, poučiť sa (zabrániť tomu, aby sa to opakovalo) a zamerať svoju energiu na svoj “nový” život, inak sa ďalej nikdy nepohneš a zamotáš sa do kolesa karmy človeka, ktorý ti ubližoval.

Čo znamená karma pre človeka.
Že by bola karma nejaká forma mágie?www.thinkstockphotos.com

Citáty

Určite poznáte aj vy nejaké citáty, ktorých je o karme naozaj dosť. Napríklad celkom výstižný je aj tento: “Zasaď myšlienku a zožneš čin, zasaď čin a zožneš zvyk, zasaď zvyk a zožneš charakter, zasaď charakter a zožneš osud.” (indické príslovie). Alebo „Múdry, kto rozumie iným, osvietený, kto rozumie sebe“ (neznámy autor).

Karma je zdarma.
Citáty o karme majú niečo do seba.sk.pinterest.com

Zákon akcie a reakcie skutočne funguje. Tieto veci vám karma naozaj raz vráti:

Výsmech : Posmievať sa niekomu kvôli jeho vzhľadu je najprimitívnejší spôsob zábavy. Nikto si nevyberal, ako sa narodí a aj keď je človek vyrovnaný a silnej povahy, každého sa poriadne dotkne a zabolí narážka na jeho výzor. Inteligentný človek toto neurobí.

Sebeckosť : Ľudia, ktorí chcú len pre seba to najlepšie aj na úkor svojich priateľov a čo je horšie i rodiny, vedú v skutočnosti ukrivdený život. Tento egoistický akt im však v šťastí rozhodne nepomôže. Skôr, či neskôr sa im to vráti.

Ohováranie : Veľa ľudí v snahe vyzerať pred okolím čo najlepšie, šíria zlú povesť o tých, ktorým v skutočnosti závidia. Vyrovnaný a šťastný človek nemá na to čas a nepotrebuje mínať svoju energiu na riešenie takýchto uštipačností. Aj v tomto „začarovanom kruhu“ však pravda vyjde skôr, či neskôr na povrch.

Sklamanie dôvery : Samozrejme, že ľudia robia chyby. Niekedy sklamú ostatných aj činmi, ktoré považovali v daný čas za správne. Pokiaľ však človek vedome a zámerne sklame dôveru svojho najbližšieho kamaráta, ukáže sa jeho pravý charakter. V tom momente neveríme, s akým človekom sme sa kamarátili niekoľko rokov. Najčastejším dôvodom zlyhania sú peniaze alebo je v tom žena.

Klamstvo : Niektorí ľudia sú chorobní klamári a na to, aby zakryli vlastné zlyhania, či výčitky si potrebujú neustále vymýšľať nové príbehy. Zamiešajú do toho aj takých ľudí, na úkor ktorých sa snažia vyjsť zo situácie najlepšie. Vymyslený svet nikdy neprekonal ten reálny. Prevalenie klamstva je otázkou pár dní alebo mesiacov.

Takže nezabudnite !

Svoj vlastný osud máte vo svojich rukách a vaša karma sa odvíja podľa toho, akými myšlienkami sa zaoberáte práve teraz – lebo všetko, čo sa deje, deje sa vždy iba vo večnej prítomnosti.

Negatívna energia má vplyv na našu karmu.
Ako sa budeme správať my, to isté nám karma vráti späť.www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 16. júna 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme , ,
reklama:
reklama:
reklama: