Viete, čo sa nachádza v kaštieli v obci Adamovské Kochance?

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 03 09 oa14.27.49.jpg

Napriek tomu, že naše Slovensko nie je až tak veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi veľmi zaujímavé a pekné architektonické pamiatky u nás patrí aj kaštieľ v obci Adamovské Kochance. Ten však slúži v súčasnosti úplne niečomu inému ako to bolo kedysi.

Adamovské Kochance

Táto obec vznikla v roku 1960 zlúčením obcí AdamovceKochanovce a Malé Bierovce. Nachádza sa v okrese Trenčín, v podhorí Bielych Karpát. Medzi najväčšiu dominantu tejto obce patrí kaštieľ, ktorý sa v nej nachádza.

Barokový kaštieľ

Barokový kaštieľ patrí k tým najznámejším pamiatkam obce. Dokonca je zaradený medzi kultúrne pamiatky Slovenska. Postavený bol v polovici 18. storočia a od celkom bežných barokových kaštieľov sa odlišuje tým, že jeho dispozíciu obdĺžneho pôdorysu s dvoma krátkymi bočnými krídlami zvýrazňuje navonok aj v interiéri prevýšená a zdôraznená stredná časť.

Sni mka obrazovky 2018 03 09 oa14.25.47.jpg

Jeho posledným vlastníkom, po II.svetovej vojne, bola talianska rodina Noris Sizzo, ktorá ho kúpila od Ambrovcov v druhej polovici 19. storočia. V kaštieli sa nachádza tiež hodnotná knižnica. Zo zariadenia kaštieľa  existuje historický nábytok, ktorý sa nachádza na hrade Červený Kameň.

Ku kaštieľu patrí tiež udržiavaný anglický park s množstvom druhov a foriem drevín zväčša exotických a s nádherným exemplárom tisu obyčajného. Posledné roky je však kaštieľ využívaný ako domov sociálnej starostlivosti pre mentálne postihnutú mládež. Vedeli ste o tom?

Sni mka obrazovky 2018 03 09 oa14.27.49.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom