Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viete, kde sa nachádza Baťov kanál?

Sni mka obrazovky 2018 06 25 oa14.01.18.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku je možné nájsť veľké množstvo zaujímavých a jedinečných miest, o ktorých možno nevie až tak veľa ľudí. Veľmi zaujímavým miestom u nás je aj Baťov kanál. Viete, kde sa tento kanál nachádza?

Baťov kanál

Vnútrozemská vodná cesta Baťov kanál vznikla v 30. rokoch minulého storočia ako projekt využívaný na zavlažovanie územia. Významnou stavbou na Baťovom kanáli je dômyselné zariadenie nazývané Výklopník, ktoré sa nachádza v Sudoměřiciach, a slúžilo na presýpanie hnedého uhlia z vagónov na lode. Vodná cesta sa dlhé roky nevyužívala a až v 90. rokoch sa začala využívať na turistické účely.

Aká je trasa Baťovho kanála?

Plavebná trasa Baťovho kanála začína slovenským prístavom v Skalici a končí českým prístavom v Otrokoviciach. Rozmanitosť Baťovho kanála potvrdzuje jeho cezhraničná poloha, ktorá spája slovensko-moravské kraje plné histórie, krásnej kultúry a folklóru.

Aká je jeho dĺžka?

V súčasnosti má Baťov kanál takmer 60 kilometrov. Na celom toku je niekoľko prístavov a prístavísk, ktoré slúžia pre turistov a zároveň ponúkajú turistické služby. Baťov kanál vedie čiastočne po umelo vybudovaných kanálových častiach a čiastočne po rieke Morava.

Prístav Skalica

Prístav Skalica na Baťovom kanáli ponúka možnosť zapožičať si loď a plaviť sa touto vodnou cestou. Máte radi výlety na lodi?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 26. júna 2018Zdroj www.prvaplavebna.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: