Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viete, ktorá pamiatka je najväčším symbolom Skalice?

Sni mka obrazovky 2018 06 12 oa13.52.58.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko je známe viacerými jedinečnými a unikátnymi pamiatkami. Rovnako je to aj v prípade mesta Skalica, v ktorom sa nachádza známa Rotunda sv. Juraja. Už ste v tomto meste niekedy boli?

Mesto Skalica

Mesto sa nachádza na západe Slovenska v Trnavskom kraji. V Skalici sa nachádza viacero zaujímavých pamiatok ako kostoly či múzeum, no tou najznámejšou pamiatkou mesta je Rotunda sv. Juraja.

Rotunda svätého Juraja

Rotunda svätého Juraja v Skalici je stavba postavená v ranorománskom štýle, postavená bola zrejme už v 11. storočí. Táto rotunda patrí medzi najkrajšie románske stavby na Slovensku. Neskôr bola prestavaná v gotickom a barokovom štýle.

Rotunda je symbolom Skalice a ide o najstaršiu historicko-architektonickú pamiatku v meste. Pôvodne bola vybudovaná ako kostolík na hradisku.

V rotunde sa nachádzajú vzácne nástenné maľby. Pochádzajú z konca 15. storočia a sú na nich znázornené dva výjavy z legendy o svätom Jurajovi bojujúcom s drakom. Tieto výjavy dopĺňajú erby.

V blízkosti rotundy sa zachovali časti gotických mestských hradieb a brány. A oproti rotunde zas nájdete miestnu kalváriu, ktorá ponúka krásny výhľad na celé mesto a jeho okolie.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 15. júna 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: