Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viete, ktorá slovenská rieka je najdlhšia?

Sni mka obrazovky 2018 04 16 oa15.36.34.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Aj napriek tomu, že Slovensko sa nemôže pochváliť vlastným morom, tak sa v našej krajine nachádza nejedna zaujímavá rieka, jazero či vodná nádrž. Viete, ktorá slovenská rieka je tá najdlhšia?

Morava

Rieka Morava je dlhá až 114 kilometrov. Zaujímavosťou tejto rieky je aj to, že jej tok tvorí štátne hranice s Českou republikou a potom s Rakúskom. Morava sa vlieva do Dunaja priamo pod hradom Devín.

Dunaj

Rieka Dunaj je dlhá 172 kilometrov. Ide o jej dĺžku len priamo na Slovensku, celkovo je Dunaj ešte dlhší. V zahraničí a u nás je celková dĺžka Dunaja 2 850 kilometrov. Len 22 kilometrov dĺžky Dunaja netvorí štátnu hranicu s inou krajinou a je zároveň čisto na slovenskom území.

Ipeľ

Rieka Ipeľ je dlhá až 232 kilometrov, pramení vo Veporských vrchoch. Až 140 kilometrov tejto rieky tvorí štátnu hranicu s Maďarskom.

Hron

Rieka Hron je dlhá 298 kilometrov. Hron je druhá najdlhšia rieka na Slovensku a tiež druhá najväčšia rieka, ktorá preteká len územím Slovenska. Táto rieka pramení v Nízkych Tatrách a vlieva sa do Dunaja.

Váh

Naša najdlhšia rieka vzniká z Bieleho a Čierneho Váhu z vôd západných Vysokých Tatier a z prítokov riek Orava a Kysuce. Je dlhá až 403 kilometrov.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 19. apríla 2018Zdroj top5.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: