Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viete, ktoré miesto je najväčšou prírodnou expozíciou na Slovensku?

Img_3890.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko je krajinou, ktorá sa môže pochváliť bohatou históriou, ktorej pozostatky sa zachovali ešte aj do dnešných dní. Medzi takéto miesto patrí určite aj Múzeum slovenskej dediny, ktoré je najväčšou prírodnou expozíciou na našom území. Pozrite sa spolu s nami, čo všetko tam môžete vidieť a že sa určite oplatí urobiť si výlet aj na toto miesto. Už ste tam niekedy boli?

Kde toto múzeum nájdete?

Múzeum slovenskej dediny sa nachádza v Jahodníckych hájoch, východne od mesta Martin. Na ploche 15,5 hektára sa nachádza v súčasnosti už vyše 140 exponátov slovenskej ľudovej architektúry, pochádzajúcich zo severozápadného Slovenska, a ktoré  patria k najväčším pokladom našej architektúry.

Čo expozícia predstavuje?

Expozícia tohto múzea prináša obraz tradičného ľudového staviteľstva, bývania a spôsobu života obyvateľov oblastí severozápadného Slovenska v období druhej polovice 19. a prvej polovice 20. storočia. Medzi zastúpené regióny v tomto múzeu patria Orava, Turiec, Liptov a Kysuce-Podjavorníky.

Čo tam nájdete?

V tomto múzeu môžete vidieť objekty obytného, hospodárskeho, technického, spoločenského a sakrálneho charakteru. Časť z týchto objektov je interiérovo zariadená a sprístupnená návštevníkom. A tak môžete aj vy vidieť roľnícke usadlosti s obytnými a hospodárskymi stavbami, solitéry technických, spoločenských a sakrálnych stavieb. A aspoň takto sa preniesť do minulosti a vidieť ako to kedysi na našom území vyzeralo a ako žili naši predkovia.

Kultúrne podujatia múzea

Už roky toto múzeum pravidelne organizuje rozličné kultúrne podujatia spojené s ukážkami tradičnej ľudovej výroby, remesiel či folklóru. Medzi tie najnavštevovanejšie podujatia patria Michalský jarmok, Detská nedeľa, Vianoce na dedine či Veľká noc na dedine. Už ste niektoré z týchto podujatí navštívili?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 24. decembra 2017Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: