Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

 Viete, ktorý vodopád na Slovensku je ten najvyšší?

Sni mka obrazovky 2018 06 10 oa11.05.16.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Slovensko sa môže pochváliť nejedným zaujímavým miestom či prírodným unikátom. My sme sa tentokrát pozreli na najvyšší slovenský vodopád. Viete, o ktorý vodopád ide?

Kôprová dolina

Kôprová dolina je 11 kilometrov dlhý dolinný komplex v najzápadnejšej časti Vysokých Tatier. Tie ponúkajú veľké množstvo krásnych a zaujímavých miest, a rovnako je to aj v prípade tejto doliny. A nachádza sa tam aj navyšší slovenský vodopád, ktorým je Kmeťov vodopád.

Kmeťov vodopád

Tento vodopád je najvyšším vodopádom nielen v Tatrách, ale aj na celom Slovensku. Vodopád je dvojstupňový 80 metrov vysoký vodopád vytvorený Nefcerským potokom padajúcim po strmej skalnej stene. Je pomenovaný po významnom slovenskom národovcovi a vedcovi Andrejovi Kmeťovi.

Nakoľko sa tento vodopád nachádza v menej frekventovanej oblasti Tatier, mimo hlavných turistických trás, nepatrí práve k najnavštevovanejším tatranským miestam, čo je samozrejme škoda. Ku Kmeťovmu vodopádu sa môžete dostať po značkovanom turistickom chodníku vedúcom z Podbanského či Troch studničiek práve cez Kôprovú dolinu.

Napriek tomu, že nepatrí k tým najnavštevovanejším miestam Vysokých Tatier, tak určite patrí k tým najkrajším miestam. Vy ste už niekedy na tomto mieste boli?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 12. júna 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: