Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vihorlatské vrchy ukrývajú veľké nálezisko zlata

Sni mka obrazovky 2018 05 30 oa14.55.14.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko je okrem iného známe aj krásnou prírodou a viacerými národnými parkami. Medzi veľmi zaujímavé a navštevované patria aj Vihorlatské vrchy, ktoré ukrývajú nejedno zaujímavé miesto. Už ste na niektorom z týchto miest boli?

Vihorlatské vrchy

Vihorlatské vrchy je pohorie sopečného pôvodu, ktorý sa rozprestiera na východe Slovenska a čiastočne na západe Ukrajiny, Zakarpatská oblasť. Na jeho území sa nachádza Chránená krajinná oblasť Vihorlat a taktiež územie Vihorlatský prales. Už ste na niektorom z týchto miest boli?

Chránená krajinná oblasť Vihorlat

Táto chránená krajinná oblasť patrí medzi najmenšie veľkoplošné chránené územie na Slovensku. Žije tam okolo 5 tisíc druhov živočíchov. Zaujímavosťou tohto miesta je aj to, že v roku 1999 tam bolo nájdené veľké nálezisko zlata. Vedeli ste o tom?

Vihorlatský prales

Vihorlatský prales je územie, ktoré bolo vyhlásené za lokalitu Svetového prírodného dedičstva UNESCO. Dôvodom boli zachovalé bukové pralesy s vyše 240 ročnými exemplármi. Tento prales bol do UNESCO zapísaný v roku 2007 spolu s troma ďalšími slovenskými a šiestimi ukrajinskými pralesmi.

V roku 2011 sa tento zoznam území rozšíril o päť starých lesov Nemecka pod spoločným názvom Karpatské bukové pralesy a staré bukové lesy Nemecka. Aj Vihorlatské vrchy patria k zaujímavým miestam a sú vyhľadávané nielen domácimi, ale aj zahraničnými turistami.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 31. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: