Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vihorlatský prales patrí k svetovým prírodným unikátom

Sni mka obrazovky 2018 03 12 oa10.41.38.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza aj veľa zaujímavých prírodných úkazov či unikátov. Napriek tomu, že naše podnebie to veľmi nepodporuje, tak sa tu nachádza napríklad aj taký Vihorlatský prales. Už ste na tomto mieste niekedy boli?

Vihorlatský prales

Vihorlatský prales skrátene nazývaný aj Vihorlat je územie vo Vihorlatských vrchoch. To, že ide o zaujímavú a jedinečnú prírodnú oblasť svedčí aj to, že je zapísaná aj do Unesca.

Vihorlatský prales bol vyhlásený za lokalitu Svetového prírodného dedičstva Unesco. Dôvodom boli zachovalé bukové pralesy s vyše 240-ročnými exemplármi.

Do Unesca bol zapísaný v roku 2007 spolu s viacerými oblasťami aj v Nemecku pod spoločným názvom Karpatské bukové pralesy a staré bukové lesy Nemecka.

Vihorlatský prales sa tak zaradil do zoznamu medzi významné prírodné pamiatky ako Yellowstonský národný park a Grand Canyon v USA, Sagarmáthá v Himalájach či Kilimandžáro v Afrike. Vedeli ste o tom?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 14. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: