Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viniansky hrad je zrúcaninou, ktorá sa rekonštruuje

Sni mka obrazovky 2018 02 12 oa15.12.31.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že naše Slovensko nie je až tak veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi tie najkrajšie a najvýznamnejšie architektonické pamiatky u nás patrí aj krásny Viniansky hrad. Už ste tento hrad niekedy navštívili?

 Obec Vinné

Obec Vinné sa nachádza v okrese Michalovce, a napriek tomu, že nejde o veľkú obec nachádza sa tam viacero zaujímavých pamiatok ako kostol či zrúcanina hradu.

Viniansky hrad

Hrad sa nachádza v blízkosti tejto obce. Ide o zrúcaninu pôvodne gotického hradu z 13. storočia. V minulosti slúžil ako jeden zo strážnych hradov na obchodnej ceste do Poľska.  Hrad bol v roku 1963 vyhlásený za kultúrnu pamiatku.

Súčasná podoba hradu

V posledných rokoch prebieha rekonštrukcia a záchrana hradu občianskym združením Zemplínsko-užská hradná cesta. Ak máte radi zrúcaniny, tak sa vám bude páčiť aj tento hrad.

Výhľad z hradu

Hrad je ľahko dostupný, a okrem jeho zrúcanín vás milo prekvapí aj výhľad. Vidieť môžete mesto Michalovce, Východoslovenskú nížinu či známu Zemplínsku šíravu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 15. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: