Toto miesto vo Vysokých Tatrách vám vyrazí dych

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 05 22 oa14.02.07.jpg

Tatry sú pre veľa Slovákov asi tým najväčším symbolom našej krajiny. Rovnako tak patria aj k tým najnavštevovanejším miestam na Slovensku. Nájsť tam môžete viacero zaujímavých a jedinečných miest, ktoré lákajú nejedného turistu. Tentokrát sme sa pozreli na Slavkovský štít. Už ste ho zdolali?

Tatry

Tatry tvora najvyššiu časť Karpát, ktorá sa nachádza v severnej časti Slovenska, na hranici s Poľskom. Toto pohorie sa rozprestiera na ploche neuveriteľncýh 786 km² a nájsť tam môžete až 30 štítov s výškou nad 2500 metrov nad morom. Vedeli ste o tom?

Ako sa naše Tatry delia?

Tatry sa delia na dva podcelky, ktorými sú Západné Tatry a Východné Tatry a tie sú od seba oddelené Ľaliovým sedlom. Východné Tatry sa ďalej členia na Vysoké a Belianske Tatry, ktoré zas delí Kopské sedlo.

Slavkovský štít

Práve vo Vysokých Tatrách nad Starým Smokovcom sa nacházda Slavkovský štít, ktorý je vysoký 2 452 metrov n. m. Tento štít patrí medzi obľúbené vrhy medzi turistami aj pre to, že je jedným z najvyšších zdolateľných vrchov bez použitia horského vodcu alebo horolezeckej techniky. Na vrch sa dá vystúpiť zo Starého Smokovca alebo z Hrebienka.

Krásne výhľady

Aj tento štít vo Vysokých Tatrách ponúka krásne výhľady na okolie a prírodu, v prípade priaznivého počasia tak môžete vidieť aj taký Gerlachovský štít.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom