Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vrbické pleso je najväčším prirodzeným jazerom v Nízkych Tatrách

Sni mka obrazovky 2018 04 30 oa19.50.52.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko má dohromady až 9 národných parkov, a každý z nich ponúka krásne a jedinečné miesta na turistiku či relax. Rovnako je to aj v prípade národného parku Nízke Tatry, v ktorom sa nachádza aj Vrbické pleso. Už ste pri ňom niekedy boli?

Národný park Nízke Tatry

Aj tento národný park patrí medzi obľúbené a vyhľadávané miesta nielen medzi domácimi, ale aj zahraničnými turistami. Nachádza sa tam hneď viacero zaujímavých miest, ktoré sa oplatí vidieť. Jedným z takých miest je aj Vrbické pleso.

Vrbické pleso

Vrbické pleso je ľadovcové pleso, ide o najväčšie prirodzené jazero v Nízkych Tatrách. Leží vo výške až 1 113 metrov nad morom. v hornej západnej časti Demänovskej doliny.

Ide o morénové jazero, ktoré vzniklo po ústupe ľadovca zo severných svahov Chopka a Derešov. Na brehoch jazera sa nachádzajú objekty rekreačného strediska Jasná. Toto rekreačné stredisko je vyhľadávané predovšetkým počas zimných mesiacov, pretože ponúka výborné podmienky na zimné športy.

Okolie Vrbického plesa

Okolie Vrbického plesa je dobre sprístupnené turistickými chodníkmi, a tak sa tam viete ľahko a bez problémov dostať.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 3. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: