Všetci si mysleli, že 13-ročné dievča je tehotné. No skutočnosť bola iná a veľmi krutá.

Zdieľať
People.jpg

To, že 13-ročné dievča je tehotné, by bolo zrejme šokujúce. Ale určite lepšie, než ako to bolo nakoniec v skutočnosti!

Irianita Rojas mala iba 13 rokov a jej obrie brucho jej vyčnievalo spod trička. Všetci verili, že je tehotná. Skutočnosťou však bolo to, že mala nádor vaječníkov. Ten sa zväčšoval a dlhé roky jej robil problémy. Teraz má 22 rokov a nádor vážil vyše 11 kilogramov.

https://www.youtube.com/watch?v=m8obBOyYd3g
https://www.youtube.com/watch?v=m8obBOyYd3g

Irianita žije v odľahlej dedine v Peru a myslela si, že bude musieť žiť s nádorom navždy. No jedného dňa prišiel muž, ktorý zasiahol a zachránil jej život. Bol to sám minister zdravotníctva Anibal Velasquez Valdivia. Ten mal náhodou cestu do ich dediny, kde monitoroval výstavbu zdravotného strediska. Keď uvidel Irianitu, vedel, že musí okamžite zasiahnuť. Čo najskôr ju transportoval do nemocnice a začal konať.

https://www.youtube.com/watch?v=m8obBOyYd3g
https://www.youtube.com/watch?v=m8obBOyYd3g

„Nikdy som si nemyslela, že ma bude niekto operovať,“ povedala Irianita. „Som teraz šťastná, pretože sa zotavujem a budem schopná splniť si svoj sen o štúdiu účtovníctva.“ Nádor jej spôsoboval neustále bolesti deväť rokov. Bola nútená odísť zo školy a mala problémy s dýchaním aj s chôdzou. Očakáva, že sa čoskoro úplne uzdraví a konečne si splní svoj sen o návrate do školy. „Vďaka, že moja dcéra môže žiť nový život,“ povedala jej matka doktorom.

Z možného tehotenstva sa vykľul veľký nádor!

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom