Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Youtuber MenT: Už na základnej škole ho preslávili jeho Minecraft videá, dnes si žije svoj sen

4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Youtuber známy ako Ment či Ment97 sa preslávil svojimi Let’s playmi z hry Minecraft. Dnes je z neho úspešný youtuber, ktorý baví stovky tisíc ľudí.

Základné informácie

 • Celé meno: Jan Macák
 • Dátum narodenia: 28.7.1997
 • Znamenie: Lev
 • Miesto narodenia: Pardubice
 • Výška: 185 cm
 • Farba očí: modrá
 • Farba vlasov: hnedá
 • Záľuby: zbieranie topánok
 • Obľúbená farba: zelená

??

A post shared by MenT (@ment97) on

Babička si o ňom myslela, že chce byť hazardným hráčom

Keď MenT babičke prvýkrát povedal, že sa chce živiť hraním hier, tak ho nesprávne pochopila. Myslela si, že MenT chce byť gamblerom a zarábať si na hracích automatoch. Babička sa so svojimi obavami, ktoré jej nedali spávať, zverila svojmu synovi- otcovi MenTa. Ten jej celú situáciu, z ktorej sa stal zábavný rodinný príbeh, vysvetlil.

Wassup ? @str8cesko #todas #whatyouwantisahead #ad

A post shared by MenT (@ment97) on

MenT potom postrihal v amatérskom programe pár záberov z jeho hrania a hrdo ich ukázal rodičom. Tí ho pochválili, no nebrali vážne. Hry ich nezaujímali tak ako MenTa a taktiež netušili, že dnes sa z niečoho takého ako Let’s play môže stať živobytie.

V 14-tich rokoch už bol MenT populárny natoľko, že od Googlu, ktorý vlastní Youtube, obdržal zmluvu. Neplnoletý MenT potreboval podpis od rodiča a tak sa vybral za otcom, ktorému musel dlho vysvetľovať, že svoje videá môže speňažiť a reálne na nich zarábať. Po obdržaní prvej platby MenTova rodina konečne pochopila, že svojim koníčkom si môže naozaj privyrobiť.

MenT nezačal hrou Minecraft, ako si väčšina ľudí myslí

Už od malička MenT rád s kamarátmi šaškoval pred kamerou. Vtedy však ešte nebol Youtube ani iná platforma pre zdieľanie videí, čo MenT v tej dobe hodnotil veľmi pozitívne.

MenT bol žiakom základnej školy, keď v roku 2009 ako 12-ročný vydal svoje prvé video. V minulosti s kamarátmi MenT hrával populárnu hru GTA (Grand Theft Auto) San Andreas, ktorá na počítače vyšla v roku 2005. MenTov kamarát si z ich spoločného hrania natáčal rôzne scénky. Keď ich MenT uvidel, tak bol ohúrený – nič podobné ešte nevidel.

Hra GTA San Andreas
Hra GTA San Andreas www.youtube.com

Vtedy sa v MenTovi zrodil nápad, že by mohli z ich gameplayu vytvoriť celý film. Ich dielo uploadli na jednu českú internetovú televíziu, no žiadny úspech za ich video-film nezožali. MenTovi a jeho kamarátom to však bolo jedno a natáčali videá aj naďalej. Podľa MenTových slov sa k nim potom pridali ďalší ľudia, ktorí natáčali podobné videá z tej istej hry a celá komunita sa rozrástla.

Keďže ani po viacerých videách z GTA San Andreas MenT nenarastal na popularite, tak si povedal, že vyskúša inú hru – Minecraft. Videá z tejto hry MenT začal uploadovať na Youtube najmä pre svojich kamarátov. Kvôli výberu hry a svojmu mladému veku sa MenT často stretol s kritikou. Youtuber sa však nenechal odradiť a dotiahol to tam, kde je dnes.

Robí si srandu zo všetkého a všetkých

Seriózne videá s vážnym témami moc u MenTa nenájdeš. Jeho kanál je o zábave, takže jeho videá väčšinou vyvolajú u divákov úsmev na tvári či smiech.

MenT si dokáže urobiť srandu z kohokoľvek a čohokoľvek. Či už ide o vegánov, hipsterov ostatných youtuberov alebo samého seba, tak MenT vie, ako pobaviť.

V jednom vlogu sa MenT vydal do susedného mesta Hradce Králové, aby všetkým ukázal to najlepšie, čo sa tam dá urobiť – kúpiť si lístok naspäť domov, do Pardubic.

Ment na sociálnych sieťach

Na Twitteri MenT pravidelne komunikuje so svojimi fanúšikmi. Pridáva tam nielen postrehy z jeho života, ale aj prejavuje záujem o svoju komunitu.

MenT na Twitteri
MenT na Twitteri twitter.com

Na jeho Youtube kanáli má MenT milión a dvestotisíc odberateľov, kým na jeho Instragrame ich nájdeme 400-tisíc, čo je krásne číslo. Približne polovica z nich sleduje aj jeho Facebook, kde pridáva novinky zo svojho života.

MenTa môžeš podporiť aj kúpou jeho merchu

MenT má svoj vlastný internetový obchod, kde si môžeš zakúpiť oblečenie a doplnky s jeho logom. V shope vládne čierna farba, ktorá je doplnená zeleným logom či rôznymi nápismi.

Každý by si mal prísť na svoje, od mikín až po klasické silikónové náramky.

Výber ponuky z MenTovho shopu
Výber ponuky z MenTovho shopu www.mentuvshop.cz

Zaujímavé fakty

 • MenT dostáva tie najlepšie nápady počas čistenie zubov. Tvrdí, že táto činnosť musí nejako stimulovať jeho mozog.
 • Keď MenT dosiahol 400-tisíc odberateľov, tak ako prekvapenia pre svojich odberateľov natočil video, v ktorom jedol škorpióna a iné sušené lahôdky.
 • MenT sa teší úspechu najmä videám, v ktorých účinkuje aj youtuber Gejmr. Natočili spolu desiatky videí, v ktorých hrali nielen Minecraft.
 • MenT si založil druhý kanál MenTlive, na ktorom pridával videá z jeho života ako vlogy. Dnes už všetky videá pridáva na svoj hlavný channel.
 • MenT je zakladateľom skupiny MineMovies – kedysi najväčšej skupiny českých a slovenských youtuberov. Dnes už tento projekt nie je aktívny.
 • Aj keď MenT nie je spevákom a nenatáča hudobné videá, tak má na Youtube veľa pesničiek. Vytvorili ho totiž pre jeho jeho fanúšikovia. Táto patrí k jeho obľúbeným:
 • MenT je sneakerhead. Miluje topánky, rád ich zbiera a už vlastní veľkú kolekciu.
 • MenT vytvoril na hru Minecraft vlastné modpacky. Najúspešnejší je jeho modpack Čarovný minecraft, no popularite sa tešia aj modpacky Cesta pro beacon alebo Adventí mapy.
 • MenT prehral stávku a musel si nechať vlasy zafarbiť na zeleno. Z farbenia vlasov vzniklo jeho najpopulárnejšie video, ktoré má viac ako 2 milióny views.
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 29. júla 2018Zdroj celebwiki.blesk.cz , www.denik.cz © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme , ,
reklama:
reklama:
reklama: