Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viete, ako sa stať slávnym a úspešným Youtuberom? Toto je 6 najdôležitejších rád

Pewdiepie a gogo.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

YouTuberom sa nestaneš len tak natočením nejakého videa. Je za tým trochu viac a teraz sa dozvieš detaily. Takže, ako sa stať youtuberom?

Slávnym a úspešným youtuberom sa nestaneš za deň, za týždeň a ani za mesiac. V dnešnej dobe je už veľká konkurencia a zaujať nie je také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Dobrým youtuberom sa staneš, ak budeš dodržiavať niekoľko pravidiel.

Dvojica úspešných slovenských youtuberov.
Selassie a Gogo spolu radi natáčajú videá.www.instagram.com

Ako sa stať slávnym a úspešným youtuberom?

1. Rob to preto, že ťa to baví, nie pre peniaze!

Toto je najdôležitejšia vec, ktorej sa musíš držať. Buď vždy sám sebou a rob to pre zábavu. Nehraj sa na niekoho, kto nie si. Ukáž svoju pravú tvár a zaujmi niečím, prečo ťa budú fanúšikovia milovať. Hlavne mysli na to, že všetky začiatky sú ťažké a inak to nebude ani tu. Preto sa nevzdávaj a zo svojich chýb sa pouč a pokračuj ďalej.

2. Vyber si svoj „štýl“

Druhá dôležitá vec je, aby si si vybral ten správny smer. Prosto tému, ktorou zaujmeš, bude baviť teba a, samozrejme, aj tvojich fanúšikov. Skús sa inšpirovať svetovými youtubermi, no nikoho nekopíruj. Vždy to „podaj“ vo videu svojim štýlom. K tomuto patrí aj tvoje meno na youtube. Musí byť originálne, no jednoduché, aby si ho ľudia ľahko zapamätali.

3. Buď trpezlivý

Slávnym a úspešným youtuberom sa nestaneš len tak. Musíš mať trpezlivosť. Neboj sa prvotného neúspechu. Možno sa ti podarí zo 100 videí len jedno, ktoré bude namakané a najlepšie zo všetkých. Preto si ho pozorne niekoľkokrát prezri a zisti, čoho sa musíš držať. Hlavné pravidlo je, aby si vytrval a stále pravidelne uploadoval obsah, vytváral si základňu fanúšikov, oslovoval ich cez sociálne siete a budoval si vzťah. Oni sa neskôr vrátia a budú ťa pravidelne sledovať. Takto sa staneš dobrým youtuberom.

Tento Švéd je najlepší youtuber na svete.
Pewdiepie je najlepší svetový youtuber.www.instagram.com

4. Natáčaj a neprestávaj uploadovať

Ak si dostal nápad, akým smerom sa budeš uberať, rýchlo ho prenes do svojich videí a ukáž svetu, že na to máš. Dôležité je, aby si sa nebál malého počtu odberateľov a videní. Spomeň si aj na tých najlepších youtuberov, ktorí tiež kedysi nemali žiadne odbery a zhliadnutia. Prázdny youtube kanál nebude zaujímať zrejme nikoho. Avšak, ak tam budú desiatky nahraných videoklipov, vtedy očakávaj výsledky.

5. Kvalita videí

Taktiež je dôležité, aby malo tvoje video aj nejakú kvalitu. Na začiatok to zvládneš aj s lepším mobilom, napríklad iPhonom. Nastav si dobré svetlo a samozrejme kvalitný mikrofón. Aby ti bolo dobre rozumieť a tvojich odberateľov zbytočne niečo nerušilo. Ak si neskôr za techniku priplatíš, svojich fanúšikov tým len potešíš.

6. Získavaj fanúšikov a propaguj svoj kanál

Na základe svojho kvalitného obsahu videí získavaj čoraz viac fanúšikov. Ale choď na to virálnou cestou. Jednou z možností je spolupracovať s nejakým ďalším youtuberom. Ľudia si potom prídu na svoje, všimnú si ťa a začneš pomaličky rásť. Teraz je najdôležitejšie nezanedbávať svojich fanúšikov a pravidelne pridávať kvalitné videá. Samozrejme komunikuj so svojimi fanúšikmi. Či už na youtube, Instagrame alebo na Facebooku. Komentuj, lajkuj zdieľaj videá, aby videli, že si aktívny.

Ak sa chceš dozvedieť viac o tom, ako zarábať na youtube, prečítaj si náš ďalší článok tu.

A čo taký Utubering?

Tak tu by si nemal chýbať. Utubering je obľúbený festival českých a slovenských youtuberov, kde sa stretávajú tí najlepší. Je to super akcia, ktorá spája youtuberov a ich najvernejších fanúšikov. Tento festival dopĺňajú aj známe kapely a umelci. Môžete vidieť to najlepšie z kategórií Gaming, Fashion, Entertaiment zábavy a Music. A pýtaš sa, koho tam môžeš stretnúť? Jednoducho tých najlepších, medzi ktorých patria napríklad Gogo, Exploited, Jirka Král, Kovy, Fallenka, Lucypug a mnoho ďalších.

Utubering je festival youtuberov.
Na festivale nechýbal ani Gogo.www.instagram.com

Tu je prehľad tých najúspešnejších slovenských, českých a zahraničných youtuberov podľa počtu odberateľov:

Slovenskí youtuberi Českí youtuberi Zahraniční youtuberi
GoGoManTV ViralBrothers

PewDiePie

Expl0ited MenT

Smosh

Menameselassie Peter PlutaX

Fine Brothers

LucyPug Gejmr

Lindsey Stirling

To je ten nas Matus  Jirka Král

Rhett a Link

Zdochliakk Trolden

KSI

Asimister Brick Builder

Michelle Phan

Duklock Hoggy

Lilly Singh

Moma PedrosGame

Roman Atwood

Patty IMAGE HouseBox Rossana Pansino

A ako vidí YouTube Gogo a ako začínal on sám, ti povie vo videu ?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor vdanisovacentrum-skDátum 28. júna 2017
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: