Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Youtuber PPPeter – Začal ako Dano Drevo, potom prankoval v Shy Chickens a nakoniec to rozbehol sólo

4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com

PPPeter je jeden z mála slovenských youtuberov, ktorý naozaj vyskúšal tvoriť všeličo a prešiel si všeličím. Ako začal, čo zažil a kde až skončil sa dozvieš v tomto článku.

Základné informácie

 • Celé Meno: Peter Popluhár
 • Dátum narodenia: 16.6.1993
 • Znamenie: blíženci
 • Miesto narodenia: Bratislava
 • Farba očí: zelená
 • Farba vlasov: hnedá
 • Vysoká škola: Masarykova univezita – fakulta ekonómie

Paródia na Harryho Pottera – Dano Drevo

Už je to viac ako 10 rokov, čo sme na Youtube mohli prvýkrát počuť hlas Petra. Bez scenára či kvalitného mikrofónu s dvoma kamarátmi predaboval prvé štyri minúty Harryho Pottera a Tajomnej komnaty.

Paródia na Harryho Pottera, z ktorého sa stal Dano Drevo, bola určená na pobavenie pre Petrovu triedu. Keď jeho výtvor zožal veľký úspech, tak ho to motivovalo dabovať ďalej.

S postupom času a pribúdajucími dielmi paródie si Peter všimol, že Dana Dreva začalo sledovať čoraz viac ľudí. Vtedy sa rozhodol, že je čas zohnať si kvalitný mikrofón a interné vtipy v triede vymeniť za poriadny scenár. Nové, prepracované diely Dana Dreva si potom obľúbili tisíce fanúšikov.

Shy Chickens – prví známi pranksteri na Slovensku

Po Danovi Drevo si Peťo spolu s bývalými spolužiakmi zo strednej školy Ľudom a Jankou založil kanál s názvom Shy Chickens. Názov Shy Chickens a celý formát bol nápad Ľuda – podľa neho bolo na Slovensku málo videí na štýl prankov a skrytej kamery. Túto medzeru v trhu známa trojka úspešne využila.

Pranky či rôzne situácie na skrytej kamere dostali naživo nielen stovky ľudí, ale aj Youtube divákov. Za zmienku určite stoja videá ako Avivážový samovrah či 50 zlých baliacich hlášok.

Shy Chickens ukončili svoju tvorbu v roku 2016 a Peter sa vydal na sólo dráhu.

Prerazil aj v zahraničí na svojom kanáli PPPeter

Peter veril, že jeho komediálne a cestovateľské videá by mohli zaujať väčšie publikum, ktoré by sa skladalo nielen zo Slovákov a Čechov. Jeho angličtina bola veľmi dobrá a preto sa aj rozhodol natáčať v tomto jazyku.

Petrovi spočiatku ani anglický jazyk nepriniesol nových divákoch zo zahraničia. Väčšinou ho totiž sledovali Slováci a Česi a jeho videá sa vďaka tomu nezobrazovali ľudom zo zahraničia. Peter sa vtedy rozhodol urobiť rázny krok – zablokovať svoje videá pre Česko a Slovensku.

Aby však jeho dlhoroční a verní fanúšikovia nesmútili, tak si pre nich vytvoril kanál PPPiter. Aj keď svoje videá pomenoval po slovensky, tak ich natáčal v anglickom jazyku.

Pozerá len pár youtuberov a má tri vzory

Kto pozná dvoch veľmi úspešných francúzskych youtuberov Cypriena a Normana, tak si možno všimol podobnosti v ich a Petrovej tvorbe, v ktorej prevláda satirický humor.

Trojicu vzorov končí slávny a úspešný vloger Casey Neistat. Aj keď Peter nenávidí denné vlogy, tak si vlogy Caseyho zamiloval. Sú totiž zaujímavé a kvalitné po technickej aj strihovej stránke.

Peter natočil aj paródiu na vlogy Caseyho, ktorú si plánoval dlhé mesiace. Jeho úsilie nevyšlo nazmar, pretože si jeho video všimol aj samotný Casey Neistat. Vďaka tvrdej drine a snahe sa nakoniec Petrovi podarilo stretnúť sa s medzinárodne slávnym youtuberom.

Lákajú ho neprebádané miesta

Peter veľmi rád cestuje, no asi nikdy by si ho nestretol na mainstream turistických miestach. Lákajú ho neznáme a neprebádané krajiny, v ktorých je čo objavovať.

Youtuber si najviac zo všetkých miest zamiloval Argentínu. Zaujala ho podľa jeho slov nielen úžasná krajiny, ale aj jej obyvatelia. Páčil sa mu španielsky jazyk, všadeprítomný futbal a zmes juhoafrickej a európskej kultúry.

Peter na sociálnych sieťach

Odkedy Petrovi ukradli techniku, tak veľa nových videá nevydal. Pravdepodobne ani preto nevzrástol počet jeho odberateľov na hlavnom kanále. Ak sa však niečo nové udeje, tak sa o tom určite dozvieme napríklad na Petrovej facebookovej stránke.

Jeho krásne a zaujímavé fotografie najmä z ciest po svete nájdeš na  Instagrame. Ako každý známy youtuber má Peter taktiež Twitter, na ktorom kedysi pridával nové videá a postrehy zo života.

PPPeter merch

Ak máš rád tohto youtubera alebo sa ti jednoducho len páči jeho merch, tak ho jeho kúpou určite podporíš. V tomto shope nájdeš tričká s rôznymi dizajnmi, ku ktorým patrí aj humorné The Politically Correct T-shirt.

K merchu PPPetra patrí aj takéto vtipné politicky korektné tričko
K merchu PPPetra patrí aj takéto vtipné politicky korektné tričko www.gotshirtshop.com

Zaujímavé fakty

 • K najzaujímavejším či najnepríjemnejším Petrovým historkám patria napríklad tá, v ktorej im skoro električka zrazila sliepku či keď sa Peter pred desiatkami ľudí nepríjemne strepal zo skateboardu a celý oblial zeleným, avokádovým smoothie.
 • Názor jeho sledovateľov je pre Petra dôležitý, ale treba sa však riadiť aj vlastným vkusom. Keď sa totiž človek začne len prispôsobovať tomu, čo chcú ostatní, tak stratí svoje poslanie.
 • Peter sa počas jeho cestovania infikoval maláriou. Celé to nakoniec dobre dopadlo aj vďaka jeho skvelej priateľke.
Peter na Facebooku informoval o prekonaní malárie
Peter na Facebooku informoval o prekonaní malárie www.facebook.com
 • Peter miluje ázijskú kuchyňu, no odporúča ľudom ochutnať aj pravý steak z Argentíny či thajskú polievku Tom-Yum.
 • Peter miluje cestovanie. Jeho snom je navštíviť každú krajinu na svete.
 • V roku 2017 získal youtuber prvé miesto v súťaži Bloger roka.
 • Peter má ďalší kanál s názvom PeterLife, na ktorom zdieľa svoje cestovateľské vlogy.
 • Petrove najobľúbenejšie miesta na Slovensku sú Tatry a Slovenský raj, kam chodí s otcom chytať ryby.
 • Petrov v apríli v Bratislave vykradli auto, v ktorom mal techniku za tisíce eur. Fanúšikovia sa mu chceli zložiť na finančnú zbierku, aby mohol natáčať aj ďalej, čo youtubera nesmierne dojalo.
Peter o krádeži techniky informoval na jeho Facebookovej stránke
Peter o krádeži techniky informoval na jeho Facebookovej stránke www.facebook.com

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 5. augusta 2018Zdroj contentagency.sk , www.startitup.sk © Najky.sk, iDen Media s.r.o.