Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Youtuberka Michelle Straw: Videá točím spontánne

Img_9272.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Michelle Straw
reklama:
reklama:

Youtuberka telom aj dušou. I takto by sme mohli hovoriť o Miške alias Michelle Straw. Videá totiž nielen rada točí, ale aj pozerá. Najviac sa jej páčia sketche, a svoj kanál si nevie predstaviť bez komentárov svojich sledovateľov, ktorí ju motivujú, aby tvorila ďalej. V novom roku chce byť viac aktívna na Youtube, ale aj v zážitkoch a ďalších aktivitách, ktoré ju čakajú. O svete jej kanála a videí sa dozviete v tomto milom rozhovore.

Zoznam tvojich videí na Youtube je už poriadne dlhý. Kedy si začala s ich tvorením a čo ťa pri ich tvorbe najviac motivuje?

Svoje úplne prvé video, ktoré je už teraz ale súkromné, som vydala koncom roka 2014, to znamená, že odvtedy uplynuli už 3 roky (strašne rýchlo to letí!). Najviac ma určite motivujú pozitívne ohlasy mojich sledovateľov/sledovateliek. Vždy ma neskutočne poteší, keď mi niekto napíše milý komentár, pretože potom viem, že som si tú námahu nad videom nedala nadarmo. Ak by nebolo toľko skvelých ľudí, ktorí pozerajú moje videá, asi by som nemala motiváciu naďalej tvoriť na Youtube.

Image2.jpg
Foto: www.imgur.com

Na tvojom Youtube kanáli si nájde každý niečo, čo má rád od DIY, receptov, haulov, až po tvoje vtipné postrehy zo života. Ktoré z nich točíš najradšej a prečo?

Hm, ťažko povedať. Baví ma natáčať všetky z nich, no asi by som sa nedokázala venovať vyslovene len jednému typu. Rada točím napríklad DIY, no nebavilo by ma robiť vkuse len tento formát videa, najradšej to vždy striedam. Poslednú dobu ma ale dosť začalo baviť točenie práve tých vtipných videí (sketche a podobne), ktoré by som chcela robiť trochu častejšie ako po predošlé roky. Pri receptoch či DIY nie je veľmi možné vidieť moju osobnosť, čo mi občas celkom chýba. A práve preto sa mi páčia sketche. Človek z nich vie aspoň trochu zistiť, aký charakter daný Youtuber/Youtuberka má.

Image3 1.jpg
Michelle Straw

Na ktoré videá by si si naopak vôbec netrúfla?

Určite na makeup tutoriály. Raz sa síce také video na mojom kanáli objavilo, no teraz sa na ňom musím už len smiať (aj preto je už radšej súkromné). Obdivujem dievčatá, ktoré to s makeupom fakt vedia, no ja na to žiaľ talent veľmi nemám (smiech).

Určite rada nejaké videá na Youtube pozeráš aj ty. Ktoré máš najradšej? Sleduješ aj nejakých zahraničných youtuberov?

Sledujem prevažne zahraničných (anglicky hovoriacich) youtuberov, ale samozrejme, veľmi rada pozerám videá aj slovenských či českých. Najviac ma bavia rôzne challenge, vlogy zo života, či sketche. Veľmi rada si pozriem aj hauly či občas nejaké tie DIY. Celkom zvláštne však je, že hoci ma baví točiť receptové videá, nie je to úplne formát, ktorý by som rada pozerala.

Vieš si predstaviť, že by si namiesto točenia videí písala blog? Ak áno, ako by vyzeral?

Viem si to predstaviť, pretože som pred začatím točenia videí mala blog a dalo by sa povedať, že práve on ma zaviedol k Youtubu. Venovala som sa mu približne 2 roky, no už ma to veľmi nenapĺňalo, a preto som hľadala nejakú alternatívu. Celkom sa mi zapáčili videá a ich celková produkcia, a tak som to skúsila. A odvtedy neprestala. Po tých rokoch by ma možno bavilo zas písať blog, no zatiaľ to neplánujem. Keby ho už ale mám, asi by to bol taký mix všetkého – od cestovania cez jedlo, až k nejakým mojim zážitkom.

Image3.jpg
Foto: www.imgur.com

Stretla si sa s niektorými svojimi odberateľmi? Máš s nimi nejakú zaujímavú historku?

Nestáva sa to veľmi často, no raz za čas za mnou niekto príde a prihovorí sa mi. Ešte dávnejšie sa mi ale stala celkom vtipná/čudná historka. Sedela som s kamarátkou na lavičke v obchodnom centre, keď za mnou prišlo jedno dievča a spýtalo sa: „Ty si Michelle Straw?“ Trochu zaskočená otázkou som prikývla a čakala som, že mi povie, že sleduje moje videá alebo niečo podobné. Jediné, čo mi však na to povedala, bolo: „Aha… Tak ahoj“, a následne odišla. Kamarátka sa na tom okamžite začala smiať a doteraz si z toho robí srandu. Ja som len nechápavo pozerala a doteraz som nedošla na to, prečo za mnou vlastne prišla (smiech).

Čo ty a cestovanie? Chystáš sa niekde do zahraničia v roku 2018? A budú aj nejaké videá?

Nemám ešte nič konkrétne na tento rok naplánované, no určite chcem cestovať čo najviac, ako to bude možné. Ťažko povedať už teraz, či budem z výletov/dovolenky robiť nejaké videá, no skôr asi nie. Od minulého roka ale robím na jednom projekte, v ktorom sa určite nejaké zábery z cestovania objavia. Ak vyjde všetko ako má, tak to bude asi najobľúbenejšie video, aké som kedy spravila.

Img_3456.jpg
Michelle Straw

Čo by si odkázala začínajúcim youtuberom?

Začiatky nikdy nie sú ľahké, no ak vás natáčanie baví, choďte si za tým a nevzdajte sa toho, aj napriek tomu, že na začiatku nevidíte veľké úspechy. A ešte asi jedna dôležitá rada – neberte si k srdcu komentáre niektorých nepríjemných ľudí. Človek by mohol spraviť hocičo, no vždy sa nájde niekto, kto na vašu osobu napíše niečo hnusné. Musíte sa jednoducho zmieriť s tým, že sa nikdy nebudete páčiť všetkým.

Máš nejaké predsavzatia do Nového roka? Na aké videá sa môžeme tešiť?

Asi po prvý raz som si dala na tento rok poriadne predsavzatie. Nazvala som to „byť viac aktívna“ – či už na Youtube, čo sa týka cestovania, cvičenia alebo zážitkov. Rada by som vám povedala, na aké videá sa tento rok môžete tešiť, no u mňa je to väčšinou spontánne rozhodnutie, aké ďalšie video budem robiť. Dúfam ale, že tento rok sa mi už konečne podarí spraviť dlho sľubovaný Room Tour, pretože si už nejaký ten čas plánujem trochu pozmeniť izbu a tento rok sa mi to snáď už konečne splní. Taktiež hádam dokončím aj vyššie spomínané video, na ktorom som začala robiť ešte minulý rok.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor StankaDátum 30. januára 2018Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: