Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zádielska tiesňava patrí k obľúbeným miestam Slovenského krasu

Sni mka obrazovky 2018 04 28 oa22.18.32.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľa zaujímavých a jedinečných prírodných úkazov či unikátov. Do tejto skupiny určite patrí aj krásna Zádielska tiesňava v Slovenskom krase. Už ste tam niekedy boli?

Slovenský kras

Slovenský kras je známy pre svoje skalnaté útvary a veľký počet jaskýň a priepastí. Patrí tiež medzi najväčšie krasové oblasti v strednej Európe. Vznikol v roku 2002 a ide o prvú slovenskú biosférickú rezerváciu. Ide o štvrtý rozlohou najväčší národný park na Slovensku a nachádza sa v okresoch Rožňava a Košice-okolie v Košickom kraji.

A post shared by Laura Fabianová (@fabiannka) on

Zádielska tiesňava

Zádielska tiesňava alebo v širšom slova zmysle Zádielska dolina je monumentálna, relatívne mladá, dolina. Jej význam podčiarkuje aj skutočnosť, že je chránená ako národná prírodná rezervácia.

Zádielska tiesňava patrí k najznámejším a najnavštevovanejším miestam v najvýchodnejšej časti Slovenského krasu. Jej dĺžka je 2 200 metrov, hĺbka 300 metrov a najužšie miesta na dne majú šírku približne 10 metrov.

#slovakiatravel #Slovakia #zadielskadolina #slowacja #kras

A post shared by @ misstraall on

Cukrová homoľa

Ozdobou tejto tiesňavy je aj zaujímavý skalný útvar, ktorý je vysoký 105 metrov. Pomenovanie dostal podľa svojho charakteristického štíhleho tvaru, preto sa volá Cukrová homoľa.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 29. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: