Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Záhadná fotografia dievčatka, na ktorej sa zjavila postava „kozmonauta“

Spacemanfotografiatitulna.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

23. mája 1964 spravil Jim Templeton tri fotografie svojej päťročnej dcérky na lúke pri meste Burgh by Sands neďaleko fjordu Solway Firth. Druhá fotografia však zachytila za dievčaťom mysterióznu postavu, ktorá sa neskôr dočkala prezývky „kozmonauta“ (Solway Firth Spaceman).

Záhadný vesmírny muž

23. marca 1964 vzal Jim Templeton svoju manželku a päťročnú dcéru Elizabeth na jednodňový výlet k spomínaným lúkam, nachádzajúcim sa neďaleko fjordu Solway Firth, zátoky, ktorá formuje hranicu medzi Anglickom a Škótskom. Elizabeth mala na sebe nové šaty, preto ju po výbere toho správneho miesta otec posadil a vyfotil na troch snímkach. Na jednej z nich sa však objavila záhadná postava, ktorá stála za jeho dcérou.

Http://www.theparanormalguide.com/blog/solway firth spaceman
Foto: www.imgur.com

Podľa ohlasov postava pripomína vesmírneho muža v bielom skafandri. Najčudnejšou vecou je však to, že Tim Templeton až do svojej smrti v novembri 2011 prisahal, že za jeho dcérou počas fotografovania nikto nestál. Tvrdí, že jediní ďalší ľudia, ktorí sa okrem jeho manželky na tejto lúke v daný deň nachádzali, boli dve staré dámy, sediace v aute ďaleko za nimi (280 – 370 metrov).

Http://www.theparanormalguide.com/blog/solway firth spaceman
Foto: www.imgur.com
Http://www.theparanormalguide.com/blog/solway firth spaceman
Foto: www.imgur.com

Analytici z firmy Kodak potvrdili, že fotka je pravá a nejde o žiadnu fotomontáž či inú formu podvrhu. Fotka sa tak stala stredobodom pozornosti mnohých novín a magazínov po celom svete.
Tim Templeton vyhlásil, že ho v júli 1964 navštívili „Muži v čiernom“ (MIB – Men in Black) a že ho vzali naspäť na lúku, kde zachytil spomínané fotografie. Počas tohto výletu mu muži údajne povedali, že videl mimozemšťana. Keď im však povedal, že postavu videl prvýkrát až po vyvolaní fotiek, „Muži v čiernom“ ho opustili. Po tomto vyhlásení sa o incident začali zaujímať mnohí ufológovia.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:MiB.svg
Foto: www.imgur.com

Mnohí však veria, že ilúzia kozmonauta v pozadí bola v skutočnosti zapríčinená Timovou manželkou, ktorá vošla do záberu. Stojac chrbtom k fotoaparátu jej svetlomodré šaty kvôli preexpozícii pôsobia ako biele.

Https://pixabay.com/sk/kozmonaut astronaut socha 2500556/
Foto: www.imgur.com

Naozaj bol na fotke zachytený vesmírny muž? Je to len trik svetla a tieňov, ktoré tak vytvorili ilúziu z iného predmetu? Bola táto fotka s mužom v pozadí zachytená schválne, napriek tomu, že Tim Templeton odprisahal opak? Alebo ide o nejakého ducha? Rozhodnite sa vy!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 25. apríla 2018Zdroj www.theparanormalguide.com , © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme , ,
reklama:
reklama:
reklama: