Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zaujímavé miesta Podunajskej nížiny, ktoré sa oplatí navštíviť

Sni mka obrazovky 2018 06 17 oa15.18.35.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Podunajská nížina sa nachádza na juhozápadnom Slovensku a má rozlohu takmer 10 tisíc kilometrov štvorcových. Pokrýva teda približne jednu pätinu celkovej rozlohy Slovenska. Ide o najúrodnejšie územie našej krajiny a patrí do nej aj známy Žitný ostrov. Vybrali sme pre vás zaujímavé miesta v tejto časti Slovenska, ktoré sa oplatí navštíviť.

Prírodná rezervácia Zlatná

Prvým zaujímavým miestom je prírodná rezervácia Zlatná na Ostrove, ktorá je sídlom nášho najväčšieho vtáka dropa. Vedeli ste o tom?

Vodné mlyny

Aj vodné mlyny na Malom Dunaji, v Jelke, Kolárove či Tomášikove, patria k zaujímavým a jedinečným miestam Podunajskej nížiny. Okrem toho sú tiež významnými technickými pamiatkami a aj napriek tomu, že dnes sa už nevyužívajú pôvodnému účelu, tak sa ich oplatí navštíviť a obzrieť.

Dunajské mŕtve ramená

Medzi prírodné unikáty Podunajskej nížiny patria aj dunajské mŕtve ramená. Prvým je Číčovské rameno, ktoré vzniklo v roku 1899 pretrhnutím hrádze na Dunaji. Druhým je Kľúčovské mŕtve rameno, ktoré je zaujímavé aj vďaka svojim lužným vŕbovo-topoľovým a jelšovým lesom. Navštíviť sa však oplatí ktorékoľvek miesto na brehoch Dunaja či Malého Dunaja, nakoľko ide o krásne územia plné rozmanitej prírody.

Termálne kúpaliská

Vyhľádavanými v tejto oblasti sú aj termálne kúpaliská. Jedno také sa nachádza vo Veľkom Mederi, kde si v príjemnej teplej vode môžete liečiť kĺby, chrbticu či svalstvo. A ďalšie termálne kúpalisko sa nachádza pri Sládkovičove.

Dunajská cyklistická cesta

Ak máte radi cykloturistiku, tak v okolí Dunaja sa nachádza až dvesto kilometrov cyklotrás, z ktorých najatraktívnejšia je práve Dunajská cyklistická cesta, ktorá je súčasťou medzinárodnej cyklotrasy.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 18. júna 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: