Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zaujímavé miesta Slovenského krasu

Sni mka obrazovky 2018 02 12 oa15.36.01.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko je krajinou, ktorá sa môže pýšiť krásnou prírodou. Dohromady sa na Slovensku nachádza až 9 národných parkov, jedným z nich je Slovenský kras. Pozreli sme sa n a to, čo zaujímavé sa v tomto národnom parku nachádza.

Národný park Slovenský kras

Štvrtý rozlohou najväčší národný park sa nachádza v okresoch Rožňava a Košice-okolie v Košickom kraji. Slovenský kras je známy pre svoje skalnaté útvary a veľký počet jaskýň a priepastí a patrí medzi najväčšie krasové oblasti v strednej Európe. Vznikol v roku 2002 a ide o prvú slovenskú biosférickú rezerváciu.

Jasovská jaskyňa

Jasovská jaskyňa sa nachádza v Medzevskej pahorkatine v západnej časti Košickej kotliny na okraji obce Jasov. Dolný vchod do jaskyne je na pravom brehu Bodvy v nadmorskej výške 257 metrov a táto jaskyňa patrí k tým najkrajším.

Zádielska tiesňava

Zádielska tiesňava, alebo aj dolina je monumentálna, relatívne mladá, kvartérna dolina s osobitým geomorfologickým vývojom a patrí k tým najnavštevovanejším miestam Slovenského krasu.

Jaskyňa Domica

Jaskyňa Domica sa nachádza v tesnej blízkosti štátnej hranice s Maďarskom. Tvorí jednotný genetický celok s maďarskou jaskyňou Baradla. Už ste si túto jaskyňu boli pozrieť?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 17. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: