Zaujímavé miesta v Slovenskej Ľupči

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 05 20 oa16.36.31.jpg

Obec Slovenská Ľupča je obec, ktorá sa nachádza na strednom Slovensku a ponúka viaceré zaujímavé a jedinečné miesta. Nájsť tam môžete krásny hrad, ale aj zaujímavý prírodný útvar. Už ste v tejto dedinke niekedy boli?

Obec Slovenská Ľupča

V obci sa nachádza viacero zaujímavých pamiatok. Táto obec je totiž známa nielen kostolmi, ktoré sa tam nachádzajú, ale predovšetkým práve vďaka hradu.

Ľupčiansky hrad

Tento hrad vznikol na mieste staršieho hradiska po vpáde Mongolov ako kráľovský hrad približne v druhej polovici 13. storočia. Postupne prešiel viacerými stavebnými úpravami. Zaujímavosťou tohto hradu je aj to, že tam žilo viacero významných panovníkov ako Belo IV. či Matúš Čák Trenčiansky.

Studňa na hrade

Medzi jednu z najväčších zaujímavostí hradu patrí aj studňa, ktorá bola vysekaná do skalného brala. Studňa má hĺbku až 62 metrov a vedie z nej úniková chodba mimo hradieb.

Ľupčiansky skalný hríb

Ľupčiansky skalný hríb je ojedinelý skalný útvar nachádzajúci sa nad potokom Ľupčica v obci. Popri hrade patrí aj tento prírodný útvar k dominantám obce, dokonca bol vyhlásený aj za prírodnú pamiatku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom