Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zaujímavé miesta v Slovenskej Ľupči

Sni mka obrazovky 2018 05 20 oa16.36.31.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Obec Slovenská Ľupča je obec, ktorá sa nachádza na strednom Slovensku a ponúka viaceré zaujímavé a jedinečné miesta. Nájsť tam môžete krásny hrad, ale aj zaujímavý prírodný útvar. Už ste v tejto dedinke niekedy boli?

Obec Slovenská Ľupča

V obci sa nachádza viacero zaujímavých pamiatok. Táto obec je totiž známa nielen kostolmi, ktoré sa tam nachádzajú, ale predovšetkým práve vďaka hradu.

A post shared by Anton Bondarchuk (@bondanton) on

Ľupčiansky hrad

Tento hrad vznikol na mieste staršieho hradiska po vpáde Mongolov ako kráľovský hrad približne v druhej polovici 13. storočia. Postupne prešiel viacerými stavebnými úpravami. Zaujímavosťou tohto hradu je aj to, že tam žilo viacero významných panovníkov ako Belo IV. či Matúš Čák Trenčiansky.

A post shared by @mnemecek98 on

Studňa na hrade

Medzi jednu z najväčších zaujímavostí hradu patrí aj studňa, ktorá bola vysekaná do skalného brala. Studňa má hĺbku až 62 metrov a vedie z nej úniková chodba mimo hradieb.

#trip#slovenskalupca#holiday#slovakia#castle#banskobystrickykraj#

A post shared by Roman (@strykoroka) on

Ľupčiansky skalný hríb

Ľupčiansky skalný hríb je ojedinelý skalný útvar nachádzajúci sa nad potokom Ľupčica v obci. Popri hrade patrí aj tento prírodný útvar k dominantám obce, dokonca bol vyhlásený aj za prírodnú pamiatku.

#travelwithnicol #travel #lovely #hrib #skalnyhrib

A post shared by ✈️Nikush✈️ (@traveller_nikush) on

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 22. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: