Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zaujímavosti o Badínskom pralese

Sni mka obrazovky 2018 03 25 oa10.36.49.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádzajú zaujímavé miesta aj v rámci našej krásnej prírody. To platí aj o národnej prírodnej rezervácii Badínsky prales. Už ste na tomto mieste niekedy boli? Pozrite sa v článku na pár zaujímavostí o tomto mieste. Vedeli ste, že na Slovensku máme aj pralesy?

Badínsky prales

Badínsky prales je národná prírodná rezervácia, nachádza sa v katastrálnom území obce Badín. Prales je situovaný v Kremnických vrchoch, v oblasti Slovenského stredohoria a tiahne sa v okolí Badínskeho potoka.

Je tam celoročne celkom zima

Badínsky prales sa nachádza v chladnej klimatickej oblasti. Priemerná ročná teplota je tam približne 5,5 až 6,0 °C. Vedeli ste o tom? Aj toto miesto je tým správnym a vhodným miestom na schladenie sa počas horúcich letných dní.

NATURA 2000

Badínsky prales je vďaka svojmu prírodnému bohatstvu navrhnutý do NATURY 2000. Ide o sústavu chránených území členských krajín Európskej únie, a teda je územím európskeho významu, s cieľom ochrany ohrozených a vzácnych rastlinných a živočíšnych druhov a ich biotopov.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 28. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: