Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zaujímavosti o Pieninskom národnom parku

Sni mka obrazovky 2018 03 17 oa10.30.29.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko je krajinou, ktorá sa môže pýšiť krásnou prírodou. Na Slovensku máme dohromady až 9 národných parkov a my sme si tentokrát pripravili zaujímavosti o tom najmenšom, čo sa rozlohy týka.

Pieninský národný park

Tento národný park sa nachádza sa na hraniciach s Poľskom. Preteká ním rieka Dunajec, po ktorej sa dá plaviť na pltiach Napriek tomu, že ide o najmenší národný park, tak mu patrí druhé miesto toho najstaršieho národného parku na Slovensku.

Vedeli ste o tom?

V roku 1932 bola prielomová dolina Dunajca s priľahlými lesmi vyhlásená za Slovenskú prírodnú rezerváciu v Pieninách. Spolu s poľským Pienińskim Parkom Narodowym bola súčasťou prvého medzinárodného parku v Európe.

Červený Kláštor

Tento národný park má rozlohu 3750 hektárov, a jeho sídlom je Červený Kláštor. Jeho oficiálny názov je Lechnický kláštor, no svoje súčasné pomenovanie dostal podľa červenej farby striech kláštorných objektov. Jeho história je úzko spätá s pôsobením príslušníkov dvoch reholí a stavať ho začali už v 14. storočí.

V parku nájdete aj toto.

Tento národná park je bohatý na vzácne druhy rastlín, no vidieť tam môžete aj rysa ostrovida či vydru riečnu. Pieninský národný park ponúka viacero zaujímavých miest, medzi ktoré patrí aj najvyšší vrch Tri koruny. Ten leží na poľskej strane parku. No v tomto národnom parku nájdete ešte oveľa viac krásnych a jedinečných miest.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 18. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: