Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zichyho kaštieľ v Barci

Sni mka obrazovky 2018 05 22 oa13.28.47.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.barca.sk
reklama:
reklama:

Košice patria k tým najväčším slovenským mestám a často sú označované aj ako „Metropola východu“. V tomto meste sa nachádza veľa krásnych a jedinečných pamiatok. My sme sa tentokrát pozreli na Zichyho kaštieľ v Barci, teda v jednej z košických mestských častí.

Zichyho kaštieľ

Tento kaštieľ v Barci bol kedysi najkrajšou šľachtickou rezidenciou celej Abovsko-turnianskej stolice. Postavili ho v 15. storočí, pravdepodobne na mieste, kde kedysi stál hrad. Odvtedy však kaštieľ prešiel viacerými prestavbami, posledná z nich sa niesla v duchu secesie.

Sni mka obrazovky 2018 05 22 oa13.28.47.jpg
www.barca.sk

Na čo sa kaštieľ využíval?

Posledné desaťročia kaštieľ využívalo stredné odborné učilište. Kaštiel bol dlhšie opustený a chátral. Postupne však prešiel ako súkromný pozemok rekonštrukciou, ktorá mu prinavrátila pôvodný vzhľad. Dnes je kaštieľ sídlom knižnice a miestneho úradu Barce, konajú sa tam okrem iného aj svadobné obrady.

Sni mka obrazovky 2018 05 22 oa13.29.27.jpg
www.barca.sk

Park pri kaštieli

Okolie kaštieľa tvorí rozľahlý starostlivo udržiavaný park, obľúbené miesto oddychu a relexu. V parku sa nachádza aj jazierko s leknami a fontánou.

Sni mka obrazovky 2018 05 22 oa13.29.10.jpg
www.barca.sk

Pamiatky v Košiciach

V Košiciach nájdete aj veľké množstvo iných a jedinečných pamiatok, či už ide o Budovu Štátneho divadla alebo Dóm sv. Alžbety. Táto katedrála je tou najväčšou gotickou katedrálou na Slovensku a patrí medzi najväčšie dominanty nielen Košíc, ale aj celého Slovenska.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 23. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: