Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zrúcanina Plaveckého hradu

Sni mka obrazovky 2018 01 25 oa15.15.55.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku je možné nájsť viacero zrúcanín hradov či zámkov, ktoré boli v minulosti domovom nejedného významného panovníka. Dnes sú už veľa z nich len zrúcaninami, no ani to im neuberá na ich čare. Medzi takéto zrúcaniny patrí aj Plavecký hrad. Už ste si túto zrúcaninu hradu boli pozrieť?

Kde sa hrad nachádza?

Zrúcanina hradu sa nachádza nad obcou Plavecké Podhradie na kopci Pohanská, na západnom úpätí Malých Karpát. Aj napriek tomu, že dnes už ide len o zrúcaninu hradu, oplatí sa ísť si ju pozrieť aj kvôli okolitej prírode, ktorá sa vám bude určite páčiť.

Kedy hrad vznikol?

Hrad vznikol ako kráľovská pohraničná pevnosť v 13. storočí. Od 16. storočia až do 20. storočia bol jeho vlastníkom významný rod Pálfiovcov. Tí sa postarali o jeho vzhľad celé toto obdobie, až kým hrad nebol poškodený cisárskym vojskom, ktoré ho dobylo od povstalcov.

Zaujímavosť tejto oblasti

V blízkom okolí zrúcaniny sa nachádzajú aj Plavecká a Pohanská jaskyňa. Obidve sú pre verejnosť neprístupné, no v prípade Plaveckej jaskyne sa raz za rok robí deň otvorených dverí. Takže popri zrúcanine hradu si môžete pozrieť aj túto jaskyňu, v prípade, že si zistíte, kedy sa koná spomínaný deň otvorených dverí jaskyne.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 27. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: