Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zrúcanina Sitnianskeho hradu je naozaj čarovná

Sni mka obrazovky 2018 01 20 oa16.52.10.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku je možné nájsť viacero zrúcanín hradov či zámkov, ktoré boli v minulosti domovom nejedného významného panovníka. Dnes je už veľa z nich len zrúcaninami, no ani to im neuberá na ich čare. Medzi takéto zrúcaniny patrí aj Sitniansky hrad. Už ste si tento hrad boli pozrieť?

Kedy hrad vznikol?

Sitniansky hrad je zrúcanina stredovekého hradu z 13. storočia, ktorý sa nachádza na rovnomennom vrchu v pohorí Štiavnické vrchy. A vidieť je ho možné už z veľkej diaľky. Takže ho určite neprehliadnete.

Legendy o hrade

K hradu sa viažu viaceré legendy a povesti. Medzi tie najznámejšie legendy patrí aj tá, ktorá hovorí o tom, že v útrobách vrchu sa skrývajú sitnianski rytieri. Vrch s rytiermi sa vraj otvorí v prípade, ak to miestny ľud bude potrebovať.

Rozhľadňa

Na vrchole Sitna sa nachádza aj drevená rozhľadňa, kde sa môže každý turista občerstviť a tiež sa môže dozvedieť niečo o ochrane prírody na území Štiavnických vrchov.

Čo sa s hradom deje v súčasnosti?

Hrad je v súčasnosti už len ruinou, ktorá splýva so skalou, na ktorej je vystavaný. V posledných rokoch začali dobrovoľníci s archeologickým výskumom v jeho okolí. Uvidíme, či sa im podarí objaviť niečo zaujímavé.

 

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 23. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: