Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

3 veci, ktoré sa deti naučia ešte v brušku

Pregnant woman holding teddy bear to her tummy
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com in the Womb/f=CPIHVX/s=DynamicRank

Vedci zistili, že ľudia sa dokážu naučiť niektoré veci ešte predtým, ako sa narodia. Teda v maminom brušku. Pozrite sa, ktoré to sú.

1. Chuť

Profesora Petra Heppera z Queen’s University v Belfaste napadlo, či nám môžu niektoré potraviny chutiť ešte pred narodením. Čoskoro vymyslel projekt, kde budúce mamičky buď jedli cesnak alebo nie. Výsledky boli celkom zaujímavé, pretože deti narodené matkám, ktoré konzumovali jedlá s cesnakom, ich obľubovali tiež.
Rovnako to skúsil s mrkvovou šťavou. 5 a 6 mesačným deťom, ktorých matky ju v tehotenstve pili, veľmi chutila. Hepper hovorí, že prežívajú rovnakú chuť ako v maternici.

www.thinkstockphotos.com pregnant woman/f=CPIHVX/s=DynamicRank

2. Zvuky

Skupina vedcov z Fínska urobila experiment, v ktorom boli dve skupiny tehotných žien. Jedna skupina denne počúvala uspávanky, druhá vôbec. Výsledkom bolo, že deti z prvej skupiny reagovali na piesne, zatiaľ čo deťom matiek z druhej skupiny boli ľahostajné. Vedci dospeli k záveru, že sa naučili uspávanky ešte v brušku.

www.thinkstockphotos.com woman listens to music/f=CPIHVX/s=DynamicRank

3. Rozpoznanie reči

Athena Vouloumanos, psychológ z New York University, porovnával reakcie novorodencov na ľudskú reč a zvuky a zistil, že deti skutočne reagujú na reč. Sú dokonca bystrejšie, keď počujú svoj materinský jazyk. Výskum pomohol dokázať dôležitý detail. Dobré akustické prostredie je nutnosťou pre nenarodené deti a deti narodené predčasne, aby sa predišlo poruche reči, v prípade, že nepočuli dostatok ľudskej reči v brušku. Preto je dôležité sa s dieťatkom rozprávať, aj keď ešte nie je na svete.

www.thinkstockphotos.com woman talks with baby/f=CPIHVX/p=8/s=DynamicRank

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 13. februára 2017Zdroj brightside.me © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,