Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

ATI vám vysvetlí, ako sa mení Youtube

Zaznam na celu obrazovku 22. 1. 2018 174001.bmp_.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Platforma Youtube sa neustále mení a vyvíja. V uplynulom roku tento vývoj priniesol  viac negatív, čo pobúrilo niekoľko tvorcov. Tentokrát sa ale spoločnosť Youtube rozhodla pre krok, ktorý zrejme nebude kontraproduktívny.

Český Youtuber Ati, si pripravil jedno video na tému tejto zmeny.

Žiadna Bašta, cestovateľský vlog alebo ďalší diel AtiShow. Tentokrát Ati hovoril o serióznej veci, ktorá zaujme hlavne začínajúcich youtuberov. Ide tu teda o peniaze a o systém speňažovania videí.

Zaznam na celu obrazovku 22. 1. 2018 174341.bmp_.jpg
www.youtube.com

Spoločnosť si totiž nastavila podmienky, ktoré pokiaľ sú splnené, odomknú funkcie speňažovania videí z reklamy, ktorá sa tam umiestňuje. Po novom je potrebné mať  1000 odberateľov a 4000 hodín zhliadnutí ročne, aby ste sa dostali k funkciám zabezpečujúcim príjmy za vašu tvorbu.

Zaznam na celu obrazovku 22. 1. 2018 174655.bmp_.jpg
www.instagram.com

Toto pravidlo sa bude týkať všetkých nových kanálov alebo ešte  takých, čo nedosiahli túto hranicu. V praxi to znamená, že predtým ako začnete zarábať na vašich videách, musíte si vybudovať svoju menšiu komunitu ľudí, ktorí vás budú sledovať.  Aj keď sa to podla ohlasov zdá, ako vysoká hranica pre menších tvorcov, pravidlo má iný zmysel. Zamedziť  ziskom z reuploadnutých videí známejších youtuberov, uploadovaniu seriálov a filmov a obmedzenie kontroverzného obsahu, ktorý má len jeden účel – finančný zisk.

Zaznam na celu obrazovku 22. 1. 2018 175139.bmp_.jpg
www.instagram.com

Spoločnosť chce takto zamedziť zneužívaniu tejto platformy a vyselektovať trh od nevhodného alebo nezmyselného obsahu a ponechať viac priestoru a výhod pre tvorcov, ktorý do tejto komunity plnohodnotne prispievajú.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SamuelDátum 22. januára 2018Zdroj www.youtube.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme , ,
reklama:
reklama:
reklama: