Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bláznivé fakty o sexe zo staroveku 3. časť. Ako si Sparťanky užívali svadobnú noc, či incest medzi egyptskými bohmi

8 3 2.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
en.wikipedia.org

Ľudia vždy hladia na minulosť ako na zlaté časy. Vtedy boli ľudia morálni, mladí rešpektovali starších, sex nebol na každom rohu. Ale faktom je, že ľudská povaha sa nikdy nezmení. Ak tu boli obdobia, kedy sa o sexe menej hovorilo a bol menej viditeľný, potom tu boli aj obdobia sexuálnych búrok, priam sexuálnych revolúcií v histórii ľudstva.

Sparťanky

Sparta bola v mnohých ohľadoch zvláštna, iná ako ostatné grécke mestá. Kým ženy v Aténach žili tak separovane, že začali hovoriť vlastným dialektom, ženy zo Sparty mali na tú dobu obrovskú slobodu. Keď sa sparťanskej kráľovnej Gorgo spýtali, prečo to je tak, že sparťanské ženy sú ako keby nad sparťanskými mužmi, kráľovná odpovedala: „Pretože jedine ženy sú matkami mužov.“ Ale svadobná noc bola pre dievčatá zo Sparty zvláštnou udalosťou. Oholili jej vlasy a bola oblečená do mužského plášťa a obuli jej mužské sandále. Takto oblečená „nevesta“ čakala v tme na svojho ženícha, ktorý sa k nej vkradol a užil si svadobnú noc. Podľa historikov to tak bolo preto, že žena v mužskom oblečení mohla donútiť muža, zvyknutého tráviť veľa času s bratmi v zbrani, užívať si pôžitky heterosexuality.

https://en.wikipedia.org/wiki/Women_in_ancient_Sparta#/media/File:Jean-Jacques-Fran%C3%A7ois_Le_Barbier_-_A_Spartan_Woman_Giving_a_Shield_to_Her_Son.jpg
en.wikipedia.org

Prívesky penisov

Penisy sa objavujú všade a v celom období antiky. V uliciach starého Ríma, či Atén ste nemohli prejsť bez toho, že by vám nejaký doslova nepadol do oka. Aténske sochy zvané Herms boli prítomné všade, spolu so svojimi vztýčenými údmi. Penisy boli také dôležité, že keď v roku 415 pred naším letopočtom niekto išiel opitý z krčmy a rozbil penisy na sochách, spôsobilo to štátnu krízu. Penis mal obrovskú moc, mohol poraziť zlo. Bol namaľovaný na freskách, vytesaný do sôch, zasadený v bronze a všeobecne boli penisy všade tam, kde ľudia chceli byť v bezpečí. Často sa mužský pohlavný úd zobrazoval s krídlami a niektoré okrídlené penisy boli zavesené na zvony. Tieto tintinnabulae slúžili ako pôvabné veterné zvonkohry a rovnako okrídlené penisy mali často podobu príveskov s magickou ochrannou funkciou.

https://en.wikipedia.org/wiki/File:Mercury_god.jpg
en.wikipedia.org

Incest medzi egyptskými bohmi

Kráľovské rodiny sa často snažili udržať čistú pokrvnú líniu sobášom v malých a úzko súvisiacich skupinách, často s katastrofálnymi genetickými následkami. Egyptská kráľovská rodina bola známa sobášmi medzi bratmi a sestrami, aby sa všetka moc udržala v rodine. To nebol dobrý nápad, ale keď si uvedomíme, že starovekí faraóni boli videní ako bohovia na zemi, nezdalo sa nikomu čudné, že sa aj správajú ako bohovia. Najznámejším príkladom manželstva brata a sestry je v egyptskej mytológii Osiris a Isis. Keď boha Osirisa zabil a roztrhal jeho brat Set, jeho manželka a zároveň sestra Isis mala za úlohu zhromaždiť všetky časti Osirisovho tela. Jediná časť, ktorú Isis nenašla bol penis, ktorý zožral krokodíl. A keďže Níl mal v sebe vlastne penis boha, rieka sa stala veľmi plodnou a priniesla na zem život. Tu je aj prvá zmienka v histórii o orálnom styku, kedy Isis vyrobila pre svojho manžela-brata nový penis z hliny a vdýchla do neho život.

https://en.wikipedia.org/wiki/Osiris#/media/File:Egypte_louvre_066.jpg
en.wikipedia.org

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 26. januára 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,