Desivé mestské legendy pochádzajúce z Ameriky - 10. časť

Zdieľať

Keď ide o desivé mýty a legendy, tak Amerika nie je žiadnou výnimkou. V každom štáte sa nájde strašidelný príbeh, o ktorom sa povráva do dnešného dňa.

Oklahoma: Portál šamanov

V parku Beaver Dunes, ktorý bol postavený na pohrebisku domorodých Američanov, sa dejú podivné, až paranormálne udalosti. Toto tajomné miesto je taktiež nazývané Portál šamanov či Oklahomský bermudský trojuholník.

Prvá záhadná udalosť sa odohrala počas roku 1500, keď sa španielski dobyvatelia hľadajúci zlato vyparili na tejto lokalite bez jedinej stopy. Odvtedy sa Portál šamanov stalo miestom záhadných a paranormálnych javov. Niektorí dokonca tvrdia, že v parku Beaver Dunes „havarovalo“ ufo.

https://www.flickr.com/photos/jstephenconn/2729566227

Oregon: The Bandage Man z pláže Cannon

V preklade Bandážový muž je duch jedného drevorubača, ktorý sa dostal do strašnej nehody. Nikto nevie ako, no jeho telo bolo rozsekané na kusy strojovou rámovou pílou.

Ako už naznačuje jeho meno, tak The Bandage Man je celý pokrytý v krvavých obväzoch. Desivého ducha sprevádza zápach hnijúceho mäsa.

O duchovi sa povráva mnoho hrôzostrašných vecí, no najznámejšie o ňom je, že sa pokúša dostať do áut ľudí, ktorý prechádzajú diaľnicou 101 smerujúcu k pláži Cannon.

http://billhigleyinsurance.com/bandage-man-cannon-beach/

Pensylvánia: Autobus bez konečnej zastávky

V meste Philadelphia sa povráva o tajomnom autobuse, ktorý nemá konečnú zastávku a jazdí nepretržite. Autobus sa zjavuje a berie len takých pasažierov, ktorí prechádzajú ťažkými životnými situáciami.

Keď sa cestujúci bude cítiť lepšie a pripravený na svet vonku, tak môže vystúpiť. Nikdy však nevie, koľko času už ubehlo v záhadnom autobuse. Mohli to byť hodiny, dni či roky.

www.shutterstock.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom