Desivé mestské legendy pochádzajúce z Ameriky - 13. časť

Zdieľať

Keď ide o desivé mýty a legendy, tak Amerika nie je žiadnou výnimkou. V každom štáte sa nájde strašidelný príbeh, o ktorom sa povráva do dnešného dňa.

Texas: Cukríková pani

Približne v roku 1900 sa deti v jednom vidieckom meste v Texase začali strácať. Obyvatelia mesta vinili zo zmiznutia detí takzvanú Candy Lady, Cukríkovú pani.

Cukríková pani sa údajne volala Clara Cane. Na oknách detských izieb nechávala cukríky a odkazy, pomocou ktorých lákali deti von z domu na ďalšie sladkosti.

Táto legenda vznikla vtedy, keď farmár našiel na svojej farme pokazené zuby. Kúsok od nich sa nachádzalo telo chlapca, ktorý mal vrecká vypchaté cukríkmi.

https://www.youtube.com/watch?v=hBCV9-GNHm4

Utah: Prekliate skameneného lesa

V Utahu sa nachádza lesný park s názvom Escalante Petrified Forest State Park. Ide o park plný skamenených kúskov stromov. Ktokoľvek si takýto kúsok stromu odnesie so sebou von z parku, toho postretne nešťastie, choroby a všetko zlé.

Aj keď je zakázané brať si so sebou čokoľvek z lesného parku, tak ľudia tento zákaz nedodržujú. Do parku potom prichádzajú listy a balíčky s kúskami skamenených stromov. Mnohí ľudia sa v nich ospravedlňujú a popisujú nešťastia, ktoré ich stretli po tom, čo si odniesli kúsok z parku.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/24/Petrified_wood_closeup_2.jpg

Vermont: Zmrazení ľudia

Príbeh o hibernujúcich starých ľuďoch sa prvýkrát zjavil v diári z konca 19. storočia.

Mimo hlavného mesta Montpelier žila veľká, no veľmi chudobná rodina. Pomaly sa blížila zima a rodina vedela, že počas nej nedokážu každého obliecť a nakŕmiť.

Rodina sa preto rozhodla zmraziť jej najstarších členov, aby dokázali všetci prežiť tuhé mrazy. Prišla zima a najstarších nechali vonku zmrznúť a potom ich zahrabali pod zem.

Na začiatku jari sa hibernujúci ľudia rozmrazili a boli v úplne poriadku.

https://funnyjunk.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom