Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Desivé mestské legendy pochádzajúce z Ameriky – 13. časť

3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Keď ide o desivé mýty a legendy, tak Amerika nie je žiadnou výnimkou. V každom štáte sa nájde strašidelný príbeh, o ktorom sa povráva do dnešného dňa.

Texas: Cukríková pani

Približne v roku 1900 sa deti v jednom vidieckom meste v Texase začali strácať. Obyvatelia mesta vinili zo zmiznutia detí takzvanú Candy Lady, Cukríkovú pani.

Cukríková pani sa údajne volala Clara Cane. Na oknách detských izieb nechávala cukríky a odkazy, pomocou ktorých lákali deti von z domu na ďalšie sladkosti.

Táto legenda vznikla vtedy, keď farmár našiel na svojej farme pokazené zuby. Kúsok od nich sa nachádzalo telo chlapca, ktorý mal vrecká vypchaté cukríkmi.

www.youtube.com

Utah: Prekliate skameneného lesa

V Utahu sa nachádza lesný park s názvom Escalante Petrified Forest State Park. Ide o park plný skamenených kúskov stromov. Ktokoľvek si takýto kúsok stromu odnesie so sebou von z parku, toho postretne nešťastie, choroby a všetko zlé.

Aj keď je zakázané brať si so sebou čokoľvek z lesného parku, tak ľudia tento zákaz nedodržujú. Do parku potom prichádzajú listy a balíčky s kúskami skamenených stromov. Mnohí ľudia sa v nich ospravedlňujú a popisujú nešťastia, ktoré ich stretli po tom, čo si odniesli kúsok z parku.

upload.wikimedia.org

Vermont: Zmrazení ľudia

Príbeh o hibernujúcich starých ľuďoch sa prvýkrát zjavil v diári z konca 19. storočia.

Mimo hlavného mesta Montpelier žila veľká, no veľmi chudobná rodina. Pomaly sa blížila zima a rodina vedela, že počas nej nedokážu každého obliecť a nakŕmiť.

Rodina sa preto rozhodla zmraziť jej najstarších členov, aby dokázali všetci prežiť tuhé mrazy. Prišla zima a najstarších nechali vonku zmrznúť a potom ich zahrabali pod zem.

Na začiatku jari sa hibernujúci ľudia rozmrazili a boli v úplne poriadku.

funnyjunk.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 14. júla 2018Zdroj www.thisisinsider.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: