Desivé mestské legendy pochádzajúce z Ameriky - 14. časť

Zdieľať

Keď ide o desivé mýty a legendy, tak Amerika nie je žiadnou výnimkou. V každom štáte sa nájde strašidelný príbeh, o ktorom sa povráva do dnešného dňa.

Virginia: The Bunnyman

Počas prenosu pacientov z blázinca ich autobus havaroval. Mnohí z nich neváhali a pustili sa do úteku. Polícia nakoniec dokázali dolapiť všetkých z nich okrem muža prezývaného The Bunnyman.

Podľa legendy sa Zajačí muž zabýval v lese a živil sa na malých lesných stvoreniach. Nevedno, či Bunnymana vyhnal z jeho úkrytu v lese hlad alebo niečo iné, no začal napádať ľudí.

The Bunnyman sa čoskoro stal známym a nebezpečným mužom so sekerkou. Tínedžerov však zabíjal záhadným spôsobom. Tí podľa príbehov vždy uvideli len biele svetlo a potom bolo po všetkom. Ich mŕtve telá našli na moste pomenované po ich vrahovi – Bunnyman Bridge.

https://pxhere.com/en/photo/1064155

Wisconsin: Cesta mŕtvych skautov

Sú rôzne verzie legendy o chlapcoch skautoch na ceste v Stevens Point. Všetky majú však rovnaký koniec – chlapci všetci do jedného zomrú. Povráva sa, že sa jeden po jednom stratili v lese, že zomreli v strašnej autobusovej nehode alebo že ich zabil samotný vodič autobusu.

Ľudia prechádzajúci po tejto záhadnej ceste tvrdia, že majú pocit, ako by ich niekto sledoval. Iní zase na stromoch pri ceste videli visieť telá alebo v zemi našli odtlačky detských rúk.

https://en.wikipedia.org/wiki/Boy_Scout_Lane#/media/File:BoyScoutLane.jpg

Wyoming: Diablova veža

Doposiaľ nie je známe žiadne vedecké vysvetlenie, ako vznikol unikátny tvar Devil’s Tower v horách Bear Ridge. Jeden príbeh domorodých Američanov však tvar Diablovej veže pripisuje tragickému príbehu.

Veľká skupina dievčat bola napadnutá medveďom a prežili z nich len dve. Medveď prenasledoval aj dve posledné dievčatá. Tie počas úteku narazili na dvoch chlapcov, ktorí sa im rozhodli pomôcť zabiť medveďa.

Dievčatá použili ako návnadu – medveďa mali prilákať k skalnatej hore a vyliezť na ňu do bezpečia. Keď medveď liezol hore za nimi, tak naňho chlapci strieľali z lukov. Medveď sa vzdal nakoniec až vtedy, keď škrabance od svojich pazúrov zanechal po celej Diablovej veži.

www.wikipedia.org

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom