Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Desivé mestské legendy pochádzajúce z Ameriky – 7. časť

4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
pixabay.com
reklama:
reklama:

Keď ide o desivé mýty a legendy, tak Amerika nie je žiadnou výnimkou. V každom štáte sa nájde strašidelný príbeh, o ktorom sa povráva do dnešného dňa.

Massachusetts: Duchovia z tunelu Hoosac

Približne 200 mužov umrelo počas dlhej, 24-ročnej konštrukcie tunelu Hoosac. Smrť sa natoľko spájala s týmto tunelom, že ho ľudia pomenovali „The Bloody Pit“ – Krvavá diera.

Počas stavby sa stal strašný výbuch, ktorý v útrobách tunelu uväznil 13 baníkov. Všetci robotníci zvonka si mysleli, že 13 mužov umrelo. V tuneli však bojovali o svoj život, až kým nezomreli na otravu jedovatými plynmi.

13 nešťastných baníkov kedysi strašilo v tomto tuneli dlhé roky. Nariekali a ľudom sa ukazoval v podobe duchov.

www.journeysandjaunts.com

Michigan: Dievčatko na ceste Knock Knock

Ozajstné meno tejto cesty je Strasburg, ale kvôli desivej legende je v preklade táto cesta prezývaná „Klop klop“.

Malé dievčatko, ktoré bolo zavraždené na tejto ceste, nenašlo pokoj. Klope ľudom na okná ich áut a hľadá osobu, ktorá ju zavraždila.

Čo dievčatko urobí, keď konečne nájde svojho vraha, vie len ono samo.

www.youtube.com

Mississippi: Poklad na ostrove Deer

Legenda o poklade na ostrove pochádza zo starého pirátskeho príbehu. Okolo roku 1920 dvaja muži lovili ryby na ostrove Deer. V neďalekých kríkoch započuli šušťanie, ktoré si mysleli, že spôsobili divé svine.

Rybári sa nakoniec rozhodli ísť kríky preskúmať. Namiesto zvierat na nich čakala bezhlavá kostra. Muži sa rozbehli späť k svojej lodi, no kostra ich naháňala až k nej.

Podľa pirátskeho príbehu sa pirátska loď doplavila na ostrov Deer, na ktorom piráti ukryli svoj poklad. Hlavu sťali jednému mužovi z ich posádky a nechali jeho telo, aby naveky strážilo ich poklad.

www.shutterstock.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 8. júla 2018Zdroj www.thisisinsider.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: