Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Desivé mestské legendy pochádzajúce z Ameriky – 8. časť

4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
odysseythroughnebraska.com
reklama:
reklama:

Keď ide o desivé mýty a legendy, tak Amerika nie je žiadnou výnimkou. V každom štáte sa nájde strašidelný príbeh, o ktorom sa povráva do dnešného dňa.

Missouri: Príšera Momo

Momo je podobný známemu Bigfootovi. Je viac ako dva metre vysoký, má ochlpenie po celom tele a jeho hlava má tvar tekvice. Táto príšera je obávaným požieračom psov, ktorý príšerne zapácha.

Najčastejšie bol Momo videný pri rieke Mississippi. V roku 1986 sa toto monštrum pokúsilo údajne uniesť 4-ročného chlapca, no žiadne dôkazy nedokázali potvrdiť tento príbeh.

www.lisanneharrington.com

Nebraska: Otrávené dievča

Centennial Hall patrí k najdesivejším miestam Nebrasky. V tejto budove, ktorá dnes slúži ako múzeum, majú strašiť desiatky duchov.

K najdesivejším príbehom tohto miesto patrí aj ten o otrávenom dievčati. V roku 1940 budova slúžila ako stredná škola. Žiacka hrala v škole na klarinet, keď dostala srdcový záchvat a zomrela – jej klarinet niekto potrel jedom.

Teraz na mieste, kde dievča zomrelo, ľudia pociťujú chlad a počujú hudbu, ktorej zdroj nikdy nedokážu nájsť.

www.thisisinsider.com

New Hampshire: Čarodejnica Goody Cole

Vlastným menom Eunice Cole z Hamptonu, prezývaná Goody, bola jedinou ženou v histórii štátu New Hampshire, ktorú sa pokúsili odsúdiť za čarodejníctvo – až dvakrát. Prvýkrát v roku 1656 a druhýkrát o 15 rokov neskôr.

Keď Goody Cole zomrela, tak dedinčania zobrali jej telo a prepichli jej srdce kolom, aby ich po smrti neprišla mátať.

Do dnešného dňa, stovky rokov po smrti Goody Cole, ju niektorí obyvatelia Hamptonu vinia, že všetky nešťastia im spôsobuje ona.

K najhorším nehodám patrí napríklad potopenie lode plnej obyvateľov Hamptonu. Loď sa z neznámych príčin prevrátila a všetci do jedného sa utopili, aj keď sa pritom nachádzali len kúsok od brehu.

Podľa ľudí bola čarodejnica Goody Cole tá, ktorá loď prevrátila a prekliala ľudí, aby zabudli, ako plávať.

www.hampton.lib.nh.us
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 9. júla 2018Zdroj www.thisisinsider.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: