Desivé mestské legendy pochádzajúce z Ameriky - 8. časť

Zdieľať

Keď ide o desivé mýty a legendy, tak Amerika nie je žiadnou výnimkou. V každom štáte sa nájde strašidelný príbeh, o ktorom sa povráva do dnešného dňa.

Missouri: Príšera Momo

Momo je podobný známemu Bigfootovi. Je viac ako dva metre vysoký, má ochlpenie po celom tele a jeho hlava má tvar tekvice. Táto príšera je obávaným požieračom psov, ktorý príšerne zapácha.

Najčastejšie bol Momo videný pri rieke Mississippi. V roku 1986 sa toto monštrum pokúsilo údajne uniesť 4-ročného chlapca, no žiadne dôkazy nedokázali potvrdiť tento príbeh.

http://www.lisanneharrington.com/momo-the-missouri-monster/

Nebraska: Otrávené dievča

Centennial Hall patrí k najdesivejším miestam Nebrasky. V tejto budove, ktorá dnes slúži ako múzeum, majú strašiť desiatky duchov.

K najdesivejším príbehom tohto miesto patrí aj ten o otrávenom dievčati. V roku 1940 budova slúžila ako stredná škola. Žiacka hrala v škole na klarinet, keď dostala srdcový záchvat a zomrela – jej klarinet niekto potrel jedom.

Teraz na mieste, kde dievča zomrelo, ľudia pociťujú chlad a počujú hudbu, ktorej zdroj nikdy nedokážu nájsť.

http://www.thisisinsider.com/urban-legends-us-2018-1#montana-the-story-of-sacrifice-cliff-26

New Hampshire: Čarodejnica Goody Cole

Vlastným menom Eunice Cole z Hamptonu, prezývaná Goody, bola jedinou ženou v histórii štátu New Hampshire, ktorú sa pokúsili odsúdiť za čarodejníctvo – až dvakrát. Prvýkrát v roku 1656 a druhýkrát o 15 rokov neskôr.

Keď Goody Cole zomrela, tak dedinčania zobrali jej telo a prepichli jej srdce kolom, aby ich po smrti neprišla mátať.

Do dnešného dňa, stovky rokov po smrti Goody Cole, ju niektorí obyvatelia Hamptonu vinia, že všetky nešťastia im spôsobuje ona.

K najhorším nehodám patrí napríklad potopenie lode plnej obyvateľov Hamptonu. Loď sa z neznámych príčin prevrátila a všetci do jedného sa utopili, aj keď sa pritom nachádzali len kúsok od brehu.

Podľa ľudí bola čarodejnica Goody Cole tá, ktorá loď prevrátila a prekliala ľudí, aby zabudli, ako plávať.

http://www.hampton.lib.nh.us/hampton/biog/goody.htm

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom