Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Hawaii a jeho desivé legendy – krásne miesto, na ktorom sa však jeho obyvatelia stretávajú s hrôzostrašnými duchmi – 1. časť

3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.flickr.comN00/
reklama:
reklama:

Aj miesta ako Hawaii s krásnymi plážami a oceánom majú svoje desivé legendy. Patria k nim napríklad Duch Škrtič a Noční pochodujúci.

Duch Škrtič

Najznámejší a najobávanejjší duch na Hawaii je pravdepodobne ten, ktorý nič netušiacich ľudí škrtí v spánku.

Mnohí ľudia zažili podobné zážitky spojené s týmto duchom – zobudili sa uprostred noci, cítili niečo ťažké na hrudi a mali pocit, že ich niekto alebo niečo škrtí. Človek sa chcel pohnú a brániť sa, kričať a nadýchnuť sa, no nič z toho nedokázal. Až keď už si myslel, že sa udusí a zomrie, tak ho vtedy duch opustil.

How to stop sleep paralysis.jpg
www.world-of-lucid-dreaming.com

Noční pochodujúci

Z názvu Night Marchers si môžeme domyslieť, že ide o ľudí, ktorí počas nočných hodín pochodujú krajinou. Nejde však o ľudí, ale o duchov zosnulých bojovníkov.

Duchovia týchto bojovníkov majú stanové cesty, po ktorých pochodujú – často sa vyskytujú pri miestach, kde sa odohrali boje alebo pri heiau. Heiau sú tradičné miesta na Hawaii, na ktorých sa uctievajú bohovia. Obyvatelia takýchto miest často počujú bubnovanie a trúbenie na lastúry.

Noční pochodujúci nemajú nohy a vznášajú sa vo vzduchu v starovekej formácii falanga – jeden zomknutý šík s viacerými radmi. Ak sa týmto duchom niekto pozrie do očí, tak ho zoberú do ich sveta. Nejestvuje spôsob ako sa zachrániť, jedine príbuzný sa môže obetovať a ísť do sveta duchov namiesto osoby, ktorá mala očný kontakt s duchom.

Ak v noci človek započuje alebo zbadá skupinu pochodujúcich duchov, okamžite sa musí dať na útek. Ak však už nie je čas, treba si ľahnúť na zem na brucho, aby duchom preukázal rešpekt. Potom už len treba dúfať, že duchovia odídu a živých nechajú na pokoji.

www.flickr.comN00/
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 12. mája 2018Zdroj www.hawaiimagazine.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: