Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Doktori, ktorí sa počas svojej kariéry zmenili na vrahov 1. časť

9 arthur waite 1.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Na tomto svete je okrem našich najbližších len málo ľudí, ktorým by sme verili viac ako doktorom. Dávame im do rúk moc nad životom a smrťou, nad naším osudom a predpokladáme, že vždy majú na srdci len tie najlepšie úmysly. Nie vždy to je pravda. Niektorí z najdesivejších sériových vrahov v histórii boli práve doktori a sestričky. Pre ľudí ako Harold Shipman alebo Michael Swango boli nemocnice len miestom, kde mohli získať prístup k nič netušiacim a dôverujúcim pacientom. Ale ak sa pozrieme do histórie hlbšie, zistíme, že už dávno malo lekárske povolanie určitý podiel na vraždách.

Brightonská vražda

V júni 1866 sa Dr. Alfred William Warder a jeho manželka Helen zapísali do hotela Bedford v Brightone. Helen takmer okamžite ochorela. O jej stav sa bál jej brat pán Branwell, ktorý požiadal o pomoc miestneho lekára Dr. Richarda Taaffeho. Doktora prekvapilo, že jeho lekársky kolega predpísal svojej manželke na silnú bolesť močového mechúra istú tinktúru, takže jej predpísal iné lieky, hoci nevedel, či ich chorej Helen manžel aj podá. O pár dní Helen zomrela a aj doktor aj jej brat vyjadrili pochybnosti o jej príliš skorej a zvláštnej smrti. Jej manžel nemal námietky voči pitve, hoci sa našli nezvratné dôkazy o otrave. V júli ho označili za vinného z úmyselnej vraždy, ale prípad sa nedostal pred súd, pretože „starostlivý“ manžel a zároveň doktor Warder spáchal samovraždu. V hotelovej izbe vypil kyselinu. Následne sa začali šíriť špekulácie, že Helen nebola jeho prvou obeťou, keďže aj jeho predošlé dve manželky zomreli za zvláštnych okolností.

10aa poison 119459325.jpg
listverse.com

Playboy

V roku 1915 sa Hannah Pecková obávala o budúcnosť svojej dcéry Clary, ktorá nemala žiadnych nápadníkov. Takže keď sa o ňu začal zaujímať jej bývalý spolužiak Arthur Warren Waite, pre celú rodinu to bol veľký dôvod na radosť. Waite bol mladý, pekný a mal úspešnú zubnú prax v New Yorku. Dvojica mala v septembri svadbu, po ktorej sa presťahovali na Manhattan. Ako sa rýchlo ukázalo, zubár sa viac zaujímal o ukážkový životný štýl a svoju povesť tenisového hráča a playboya a sprevádzalo ho množstvo afér. Jeho svokor John Peck mal totiž úspešný obchod a práve z toho chcel zubár ťažiť. Už v januári 1916 pozval svoju svokru Helen na návštevu, ktorá hneď po príchode ochorela a za pár dní zomrela. V marci prišiel aj John, ktorý rovnako za pár dní zomrel. Všetko by sa zubárovi asi prepieklo, ale syn Percy Peck dostal záhadný telegram, kde sa písalo, že sú podozrenia a treba pitvu jeho rodičov. Hannah už bola spopolnená, ale Percymu sa podarilo získať otcove telo, aj napriek zubárovým námietkám. Pitva totiž odhalila chloroform a arzén. Playboy bol zatknutý a priznal sa, že sa oženil len pre peniaze a mal v pláne Claru zabiť.

9 arthur waite.jpg
listverse.com

Homeopatický vrah

V polovici 19.storočia mal Edmond de la Pommerais v Paríži homeopatickú prax a hoci bol úspešný, kvôli hazardu sa ocitol v dlhoch. V roku 1861 sa teda oženil so slečnou Dabizy, hoci jej matka, ktorá mala na starosti rodinné peniaze, so svadbou nesúhlasila. Svadba bola aj napriek tomu a pár mesiacov po svadbe dokonca bola dcéru navštíviť a zostala na večeru. Jej zdravotný stav sa prudko zhoršil a za pár dní zomrela. Edmond, ako jej lekár, prehlásil, že príčinou smrti bola ázijská cholera. S dedičstvom svojej ženy si Edmond aspoň na chvíľu vystačil, avšak v roku 1863 sa znova zadĺžil. S milenkou chcel spáchať poistný podvod, ale nakoniec sa rozhodol, že ako deliť sa s ňou by bolo lepšie, keby získal celú poistku a tak jeho milenka tiež zrazu upadla do choroby a rýchlo zomrela. Edmond nevedel, že jeho milenka povedala o podvode svojej sestre a tá, keďže poznala pôvodný plán, ku ktorému nedošlo, išla na políciu. Dokázalo sa, že Edmond ju otrávil a v roku 1864 bol popravený na gilotíne.

8 digitalis.jpg
listverse.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 28. septembra 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: