Doktori, ktorí sa počas svojej kariéry zmenili na vrahov 3. časť

Zdieľať
Hands holding the gun

Na tomto svete je okrem našich najbližších len málo ľudí, ktorým by sme verili viac ako doktorom. Dávame im do rúk moc nad životom a smrťou, nad naším osudom a predpokladáme, že vždy majú na srdci len tie najlepšie úmysly. Nie vždy to je pravda. Niektorí z najdesivejších sériových vrahov v histórii boli práve doktori a sestričky. Pre ľudí ako Harold Shipman alebo Michael Swango boli nemocnice len miestom, kde mohli získať prístup k nič netušiacim a dôverujúcim pacientom. Ale ak sa pozrieme do histórie hlbšie, zistíme, že už dávno malo lekárske povolanie určitý podiel na vraždách.

Cez deň doktor, v noci zlodej

Podľa všetkého mal v 18.storočí v Londýne úspešnú prax doktor Levi Weil. Je teda dosť šokujúce, že úspešný lekár zorganizoval židovský lúpežný gang. Gang bol zložený z nemeckých a holandských židov, ktorých Weil prilákal do Londýna s prísľubmi ľahko získaných peňazí. V roku 1771 sa gang zameral na farmu vdovy Hutchingosovej. Keď sa gang vlámal do domu, majiteľka a dve slúžky boli hore. Muži ich zviazali a začali rabovať dom. V dome boli aj dvaja muži, ktorých gang napadol. Jedného hneď zastrelili, druhého zbili, ale ušiel cez okno a zomrel na následky bitky až druhý deň. Nikto nebol podozrivý, až kým sa jeden člen gangu nerozhodol výmenou za imunitu a odmenu všetkých udať. Verejnosť bola šokovaná, keď sa dozvedela, že vodcom vražedného gangu je muž s najvyšším vzdelaním, ktorý získal lekársky titul na Leidenskej univerzite. Šesť mužov sa dostalo pred súd. Dvaja boli zbavení obvinení, ale doktor Weil a jeho traja pomocníci boli uznaní vinnými a obesení.

4a robber 184086593.jpg

Vrah či smoliar?

Počas prvej svetovej vojny si doktor Pierre Bougrat za zásluhy pre krajinu vyslúžil vojenský kríž a uznanie. Založil si úspešnú prax v Marseille a užíval si život. Peniaze míňal na luxus a ženy, čo ho priviedlo do finančných problémov. Jedného dňa v roku 1925 liečil bývalého vojaka menom Jacques Rumebe, ktorý bol v súčasnosti vymáhačom dlhov. Do ambulancie prišiel s veľkým finančným obnosom a vtedy bol naposledy videný nažive. Všetci predpokladali, že Jacques s peniazmi ušiel, ale o pár mesiacov polícia zatkla doktora, ktorý vystavil falošný šek a počas prehľadávania jeho ambulancie si všimli zvláštne skrinky pokryté tapisériou. Vnútri našli rozkladajúce sa telo vymáhača dlhov. Každému bolo jasné, že doktor zabil Jacquesa a peniaze si privlastnil, ale doktor sa snažil presvedčiť súdy, že Jacques spáchal samovraždu po tom, ako všetky peniaze minul v bordeli. Keďže sa bál, že mu to nikto neuverí, telo vraj skryl. Mal pravdu- nikto mu neuveril a bol poslaný do trestaneckej kolónie vo Francúzskej Guyane.

Írsky vrah

Doktor Robert George Clements bol členom Royal College of Surgeons v jeho rodnom Belfaste. Keď jeho manželka (bohatá dedička) Amy zomrela náhle v roku 1947, mnohí to považovali za tragédiu. Iní si však všimli, že smrť štvrtej doktorovej manželky je záhadná a podozrivá. Ako aj smrť predošlých. Manželky mali mnoho spoločného: boli bohaté a majetok odkázali manželovi, ich telá boli hneď po smrti spopolnené a ich príčinu smrti určil alebo osvedčil práve ich manžel. Polícii to už nedalo a rozhodla sa všetko prešetriť a tak bolo telo poslednej ženy zachránené od kremácie a poslané na pitvu. Ukázala sa otrava morfínom. Doktor sa pred súd nedostal, pretože spáchal samovraždu a nechal list na rozlúčku, kde napísal, že už neznesie viac obvinení a urážok.

2a morphine.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom