Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vrahovia s nezvyčajnou posadnutosťou 1.časť. Celý dom pokrytý listami stromov, či Danilov vlasový fetiš

Kibbe_010.JPG
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
murderpedia.org
reklama:
reklama:

Smrť nás obklopuje na každom kroku a zdá sa, že nás už tak nešokuje. Ale keď sa objaví vrah, ktorého motívy alebo spôsoby vraždy sú iné, zaujme nás a chceme ho pochopiť. Hlavne ak ide naozaj o nezvyčajných vrahov s ešte nezvyčajnejšími úchylkami.

Matthew Hoffman a stromy

Keď polícia vstúpila do domu 30-ročného Matthewa, našli celý dom pokrytý listami. Stovky vriec listov, pri ktorých hrabaní Matthewa nikdy nikto nevidel, naplnili kúpeľňu. Niektoré časti domu boli pokryté tak hustými a hlbokými vrstvami lístia, že sa polícia obávala, čo pod nimi nájdu. V pivnici našli policajti 13-ročné dievča, ktoré Matthew uniesol štyri dni predtým. Dievča malo zviazané ruky a oblečené len vrece na odpadky- ako plienku. Bola na lôžku z listov. Keď ju oslobodili, dievča ich prosilo, aby ju odniesli do školy, aby nevymeškala vyučovanie. Dievča bolo vystrašené, zmätené a veľmi tiché. Predtým totiž únosca zabil svojho psa, pretože bol príliš hlučný. Matthew však mal na svedomí aj horšie veci. Dievča o tom nevedelo, ale keď sa k nim Matthew vlámal, zabil jej matku, malého brata a aj suseda, keďže pokus o lúpež sa mu nepodaril. Matthew ich zabil a ich telá bezohľadne rozsekal. Pozostatky potom schoval v dutine starého stromu. Podľa psychológov posadnutosť stromami hovorí o vážnej duševnej nerovnováhe a halucináciách. Matthewa obklopovali stromy od detstva- liezol po stromoch, hral sa v ich korunách, postavil si domček na strome, v dospelosti pracoval so stromami. Nakoniec si zo stromov vlastne spravil neživých komplicov. Na súde sa priznal a dostal doživotie.

abcnews.go.com

Robert Reece Kibby a strihanie šiat

Už dávno predtým, ako sa stal vrahom, vykazoval Robert silné známky „skazenosti“. Robert bol častým zverencom juvenilnej justície, keď vynechával školu, aby ženám kradol spodnú bielizeň. Tú potom strihal nožnicami svojej matky. 13 ľuďom sa vlámal do garáže a potom tvrdil, že ho „únoscovia“ obťažovali. Už vtedy mali ľudia obavy, čo sa z neho stane, keď dospeje. O niekoľko rokov neskôr sa Robert prejavil naplno. Medzi rokmi 1977 a 1987 terorizoval ženskú populáciu v Kalifornii. Počas tohto obdobia uniesol, znásilnil a udusil sedem žien. Zlozvyk z mladosti mu ostal a do ich oblečenia povyrezával otvory. V jednom prípade dokonca odstrihol obeti niekoľko vlasov a napchal jej ich do nohavičiek. Najskôr bol odsúdený na 25 rokov za mrežami len za vraždu Darcie Frackenpohlovej, ale keď o 13 rokov neskôr forenzná veda dosiahla pokrok, mohli ho obviniť aj zo zvyšných šiestich vrážd. Robert sa k vraždám priznal, aby unikol trestu smrti a pomohol vyšetrovateľom pri opätovnom prešetrovaní. Vyšetrovatelia si však stále myslia, že zoznam jeho obetí obsahuje viac ako len sedem mien.

Kibbe_010
murderpedia.orgmurderpedia.org

Danilo Restivo a strihanie vlasov

16-ročná Elisa Claps počula zvláštne chýry o zdanlivo nemotornom Danilovi. Danilo Restivo vraj sedával v autobusoch za ženami a strihal im vlasy. Elisa ho ľutovala a dohodla si s ním stretnutie v kostole. To bolo naposledy, kedy ju niekto videl nažive. Od začiatku bol Danilo podozrivý z únosu a vraždy súcitnej dievčiny, avšak telo nebolo možné nájsť. Danilo napriek zdanlivo detskému rozumu, starostlivo zakryl všetky stopy. Na deväť rokov sa Elisa stala najznámejšou nezvestnou osobou. Danilo sa zatiaľ presťahoval do Anglicka, kde v roku 2002 zavraždil a znetvoril Heather Barnett. Do dlaní jej vložil jej vlastné odstrihnuté vlasy. Jej deti, ktoré ju našli, si spomenuli, že tesne pred tým, ako im zmizli kľúče od domu, bol na návšteve Danilo. Ale chýbal konkrétny dôkaz spájajúci ho s vraždou. Polícia si posvietila na celý jeho život. Ako dieťa po neúspešnej operácii mandlí, začal týrať ostatné deti. Tiež sa u neho objavil vlasový fetiš. Po pár rozhovoroch sa polícia dozvedela, že v Anglicku ostrihal najmenej dve školáčky a jeden svedok ho dokonca videl onanovať nad odstrihnutými vlasmi. Ale konečne vďaka analýze DNA mohli Danila obviniť. Na mieste vraždy Heather sa našla jeho DNA, avšak aj to si Danilo dokázal logicky obhájiť. Skutočný zlom nastal v roku 2010, kedy bolo objavené v Taliansku telo Elisy a s ním aj stopy Danilovej DNA. K obvineniu prispel aj fakt, že aj Elisa mala v rukách vlastné odstrihnuté vlasy. Tak bol v roku 2011 Danilo odsúdený na doživotie.

www.thetimes.co.uk
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 31. januára 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: