Doktorov syn - Desivý príbeh, ktorý sa skutočne odohral

Zdieľať

Tí, ktorí sa chcú báť, ale aj tí, ktorí sa neboja vôbec, často radi čítajú rôzne strašidelné príbehy. Väčšina z nás sa po prečítaní takéhoto príbehu snaží upokojiť so slovami „veď to je len vymyslené“. Tento príbeh sa však skutočne odohral, čo ho robí ešte hrôzostrašnejším.

Stalo sa to 12 rokov dozadu, ale pamätám si to do dnes.

Mal som vtedy 13 rokov. Vždy sa zobudím skôr, aby som mal čas urobiť si raňajky a pomaly sa pripraviť do školy, keďže neznášam ponáhľať sa. Bolo sedem hodín ráno – u nás v Anglicku v takúto dobu býva ešte celkom tma.

Išiel som si do kuchyne, z ktorej máme cez okno výhľad na pozemok, urobiť horúci nápoj. Keď som si v kuchyni umýval ruky, tak hneď poza oknom prebehla malá biela bezvlasá postava. Hneď sa aj vrátila späť pred okno a červenými očami sa pozrela do tých mojich. Okamžite som utiekol na záchod, zažal tam všetky svetlá a zatvoril dvere.

Pamätám si, ako som sa potil a triasol strachom. Bol som tam dovtedy, kým sa ostatní nezobudili – mama prišla ku záchodu a začala klopať na dvere, pýtajúc sa, či som v poriadku. Vtedy som vybehol von a objal ju. V ten istý deň nás navštívila aj pani, ktorá nám dom prenajímala. Povedal som jej, čo sa stalo ráno a ona nebola vôbec prekvapená.

Prenajímateľka domu mi následne povedala príbeh o tom, ako kedysi prenajímala tento dom doktorovi a jeho synovi, ktorý mal rakovinu. Otec bol presvedčený o tom, že svojho syna vylieči aj bez pomoci nemocníc, do ktorých chodil len na každodennú kontrolu. V jeden deň prišiel doktor domov a našiel svojho syna mŕtveho. Po tomto incidente ukončil zmluvu o prenájme a presťahoval sa.

Bývalí nájomníci domu mali podobné skúsenosti ako ja, a preto pani, ktorá nám dom prenajímala, nebola vôbec prekvapená mojim nepríjemným zážitkom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom