Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

El Silbón: Legenda o mužovi, ktorý píska a na chrbte nosí vrece s kosťami

El_silbon_by_chemax.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: creepypasta.wikia.com
reklama:
reklama:

Vo Venezuele a Kolumbii sa traduje legenda o mužovi, ktorého nazývajú El Silbón, alebo Muž, ktorý píska. Ide o jednu z najdesivejších legiend z južnej Ameriky a hovorí o synovi, ktorý zabil svojho otca…

Dôvody, pre ktoré mal muž svojho otca zavraždiť, sa síce v príbehoch o El Silbónovi líšia, no väčšina príbehov hovorí o tom, že otec sľúbil svojmu synovi, že mu z lovu prinesie srdce jeleňa. Srdce mal potom jeho syn zjesť. Otec však na love nemal šťastie, a tak ho rozmaznaný syn, ktorý nedostal to, čo chcel, zabil v záchvate hnevu.

To však nebolo všetko, z tela otca vybral vnútornosti a uvaril ich. Jeho mama však zistila, čo urobil, a za trest ho rodina zbičovala do krvi a do otvorených rán mu nasypali korenie, aby trpel. Potom naňho poslali psa. Jeho trest sa však týmto neskončil. Ako zatratená duša putuje po svete a zastavuje sa pred dverami domov, aby otvoril vrece, ktoré nosí na chrbte, a spočítal kosti v ňom. Hovorí sa, že ak ho niekto začuje počítať a neprestane ho počúvať, postihne ho nešťastie a dokonca smrť v rodine. Počas svojho putovania svetom si El Silbón píska a jeho pískanie je zvláštne tým, že keď sa zdá, že je blízko, v skutočnosti je ďaleko. No a naopak, ak sa zdá, že je blízko, je vlastne hneď za vami.

Duch sa zjavuje v podobe mladíka a za svoje obete si často vyberá mužov, ktorí sa vracajú domov z oslavy alebo z nejakého podniku, kde boli piť. Vraj to robí preto, lebo mu chýbajú časy, keď si aj on mohol vypiť a zabávať sa. Opitých mužov nielen straší, ale podľa legendy cez ich pupky pije alkohol, ktorý majú v tele.

Objavujú sa však aj variácie legendy, ktoré hovoria, že si za svoje obete vyberá tehotné ženy a že jeho pískanie je predpoveďou blížiacej sa smrti. Ak je jeho pískanie vysoké, zomrie žena, ak sú to nízke tóny, zomrie muž.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 14. júna 2016Zdroj hispanic-culture-online.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: