Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kapela na Floridskej univerzite prijímala nových členov brutálnym rituálom, až kým to neskončilo prvou smrťou

4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.orlandosentinel.com
reklama:
reklama:

Robert Champion túžil byť bubeníkom v pochodovej kapele. V roku 2011 si ako 26-ročný svoj sen splnil, no dlho si ho neužil. Zomrel počas uvítacieho obradu, ktorý z neho mal spraviť skutočného člena kapely na Floridskej A&M univerzite.

Spomínaná univerzita so skratkou FAMU vlastnila prestížnu pochodovú kapelu, ktorá vystupovala pred prezidentom či na Super Bowle. Po dvoch ťažkých konkurzoch sa Robert stal jej členom. Bol taký talentovaný, že po chvíli sa stal jedným zo šiestich študentov, ktorí viedli časti hudobného súboru. Ďalší rok sa mal dokonca Robert stať hlavným bubeníkom.

Famu.jpg
www.orlandosentinel.com

Niekoľko členov kapely nemalo Roberta rado, pretože vždy dodržoval pravidlá a to isté vyžadoval aj od ostatných. K tomu ho ešte veľký počet členov nerešpektoval, pretože neprešiel cez autobus C. Každý, kto chcel byť plnohodnotným členom kapely, musel prejsť z jedného konca autobusu na druhý. Počas tohto iniciačného rituálu ostatní členovia kapely brutálne bili, kopali a rôznymi násilnými spôsobmi zabraňovali človeku prejsť uličkou autobusu.

www.spacesimages.com

Podľa pravidiel si Robert vyzliekol tričko a rozbehol sa skrz autobusom. Nevydržal brutálne údery a kopance, a tak sa zvalil na najbližšie sedadlo v autobuse. Túto príležitosť využil jeden z násilníkov na to, aby po ňom poskákal, kým ho ostatní udierali päsťami. Na pomoc mu údajne prišiel líder hudobnej skupiny Jonathan Boyce, ktorý práve dorazil na scénu. Chránil ho vlastným telom, kým sa Robert po nekonečných minútach bolesti dostal na druhú stranu autobusu.

Po dokončení obradu sa Robert začal sťažovať, že má ťažkosti s dýchaním a že nevidí. Položili ho na zem a jeden člen skupiny mu začal dávať umelé dýchanie, kým druhý zavolal sanitku. Robert vo vozidle zomrel počas cesty do nemocnice.

www.orlandosentinel.com

Robert nikdy neschvaľoval tento prijímací rituál, no musel sa ho zúčastniť, ak chcel byť na vedúcom postavení. Obrad v jeho prípade skončil veľmi tragicky. Robert sa stal prvou obeťou, ktorej rituál zobral život. Pitva ukázala, že mal rozsiahle pomliaždeniny na hrudi, pravom ramene a rukách. Taktiež mal vnútorné krvácanie v tkanivách. Pätnásť členov kapely bolo obvinených z jeho smrti. Líder kapely Jonathan bol poslaný do väzenia na 6 rokov, kým ostatní vyviazli s podmienkou a povinnými verejnoprospešnými činnosťami.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 12. februára 2018Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: