Existuje veľa súdnych záznamov o prípadoch vraždy samovraždou. Milenci, priatelia, spolužiaci, zamestnanci alebo dokonca nemocnice boli veľakrát obvinení zo zabitia- smrť buď spôsobili alebo pri tom aspoň pomáhali. Tieto tragické a často bizarné prípady testujú hranice právneho systému. Mal by ísť niekto do väzenia za napomáhanie k samovražde? A čo ak niekoho obťažovali toľko, až to nezvládol a zabil sa? Skutočne môže byť niekto iný zodpovedný za to, že si človek vezme život?
Hrôzostrašné vyvraždenie členov rodiny Kunzových
Telekomunikačný teror
V roku 2016 parížsky prokurátor podal 193-stranovú žiadosť, kde obviňuje sedem manažérov z France Telecom zo spôsobenia smrti 35 zamestnancov medzi rokmi 2008-2009. Všetci spáchali samovraždu. V októbri 2006 CEO spoločnosti oznámil masívnu reštrukturalizáciu. 22000 zamestnancov muselo odísť, 14000 zamestnancov muselo zmeniť pozíciu, aby sa uvoľnili miesta pre 6000 mladších nováčikov. France Telecom mala skutočne extrémne brutálne techniky riadenia. V júli 2009 spáchal technik samovraždu a vinil za svoju situáciu „manažment teroru“. V roku 2011 sa zamestnanec upálil na parkovisku. Taktiky France Telecom sa začali prísne kontrolovať, keďže po dobu troch rokov spáchalo samovraždu 60 zamestnancov. V roku 2013 sa spoločnosť premenoval na Orange.
Vraždy ohňom 3. časť. Pozostatky 15-ročného chlapca v smetnom koši, či zaživa upálený austrálsky misionár
Priateľ
V septembri 2016 Beong Kwun Cho bol odsúdený na 10 rokov vo väzení za asistovaní svojmu priateľovi pri samovražde. Cho bol obvinený z toho, že strelil priateľovi Yeonovi Woo Leemu zozadu do hlavy na opustenej ulici v Anaheime v Kalifornii. Cho však tvrdil, že to spravil na priateľovu žiadosť. Cho prezradil, že Lee chcel, aby samovražda vyzerala ako lúpežné prepadnutie, aby jeho rodina netrpela tým, že spáchal samovraždu. Sudcovia uverili dobrému priateľovi. Dcéra obete Jumi Lee požiadala súd, aby Cho dostal plný trest 21 rokov. Dcéra verí, že Cho zabil jej otca a vymyslel si príbeh o samovražde, aby pošpinil jeho pamiatku a seba oslobodil.
Tínedžeri
V marci 2010 bolo deväť tínedžerov z Massachusetts obvinených z obťažovania 15-ročného dievčaťa tak, že ju dohnali k samovražde. Dňa 14. Januára 2010, po dni zneužívania, bola prváčka strednej školy Phoebe Prince nájdená obesená na schodisku vedúcemu k nej domov. Phoebe sa nedávno prisťahovala s rodičmi z Írska do South Hadley. Šikana začala, keď Phoebe ukončila krátky vzťah s miestnym chlapcom. Vyšetrovatelia zistili, že proti Phoebe bolo mnoho tínedžerov, ktorí ju ponižovali a pre Phoebe nebolo možné chodiť do školy. V deň, kedy si dievča vzalo život, bola obťažovaná v knižnici strednej školy na očiach celej fakulty, ale nikto nič nespravil. Okresný prokurátor tvrdí, že tri mesiace šikanovania ďaleko prekročili hranice hádok medzi dospievajúcimi. Obvinení tínedžeri čelia obvineniam z pohlavného zneužívania, porušenia občianskych práv, ublíženia na zdraví, obťažovania a prenasledovania.