Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Menej známe, no o to desivejšie legendy o hrôzostrašných príšerách – 2. časť

5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
they-hide-in-the-dark.tumblr.com
reklama:
reklama:

Rôzne náboženstvá, krajiny, ba aj maličké mestá majú svoje vlastné legendy o hrôzostrašných príšerách. Tu sú ďalšie menej známe desivé monštrá z legiend.

Ahuizotl

Ahuizotl je monštrum pochádzajúce z aztéckych legiend. Florentský kódex opisuje Ahuizotl ako malého psa milujúceho vodu, ktorý má opičiu ruku na konci svojho dlhého chvosta.

Ahuizotl číha v plytkých častiach riek na nič netušiace posádky lodiek. Táto príšera stiahne blízke obete do vody pomocou svojho chvosta s opičou rukou. Potom, ako prvé zje ich oči, zuby a nechty a následne ich utopí.

Ahuizotl_by_reafaco d310kse.jpg
cryptidz.wikia.com

Hairy Hands

Nezvyčajná príšera s nezvyčajným menom, ktoré môžeme preložiť ako Chlpaté Ruky. Toto monštrum sa nachádza na úseku cesty v anglickom meste Dartmoor.

Hairy Hands zabíja okoloidúcich aj motoristov – ani v aute pred ním nikto nie je v bezpečí. Tieto dve ruky bez tela chytia kolesá auta a stiahnu ho z cesty. Potom Hairy Hands všetkých bezdôvodne zabijú všetkých.

Ak sa zabývate v karavane blízko teritória tohto monštra, tak vás v noci príde navštíviť. Najprv zaklopká na okno karavanu a po tom príde krvavý koniec.

frightpost.com

Čierna Annis

Táto britská čarodejnica má svetlomodrú pokožku a pochutnáva si na jahňacine a deťoch. Najmä neposlušné deti začne pojedať zvnútra ich tela až von. Deti taktiež sťahuje z kože, ktorú potom nosí okolo pásu.

Čierna Annis býva v jaskyni, ktorú si sama vydlabala pomocou jej železných pazúrov.

Black annis.jpg
comicvine.gamespot.com

Snallygaster

Rané kolónie v Amerike boli terorizované týmito lietajúcimi beštiami, ktoré sa vyskytovali najmä v hornatých oblastiach. Nemeckí osadníci opísali Snallygasterov ako hybridy medzi vtákom a plazom, ktoré boli rýchle a mali kovové zobáky.

Tieto príšery zo vzduchu útočili na nič netušiacich ľudí, ktorých chytili do svojich pazúrov a uniesli do svojich brlohov.

harrypotter.wikia.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 17. apríla 2018Zdroj listverse.com www.youtube.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: