Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Muzikál skončil fiaskom. Exmanžel Twiinsky zanechal dlhy, vojna s hercami…

Dárius Kočí a Barbora Švidraňová
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Herci mali problém dostať svoje peniaze Foto: TV Markíza
reklama:
reklama:

Svoju prácu odviedli, no peniaze zatiaľ poniektorí nevideli. Reč je o muzikáli Snehová kráľovná, ktorý mal premiéru ešte minulý rok. Problémom nebol neúspech tohto projektu, pretože lístky sa predávali dobre, avšak producent a exmanžel Twiinsky Daniely Nízlovej Branislav Jančich nemal poniektorých členov štábu a hercov dodnes vyplatiť. Hrozia mu tak opletačky so zákonom. 

Nejde pritom len o známe tváre. Ako sa vyjadrila herečka Barbora Švidraňová, svoje peniaze nemali dostať najmä členovia prípravného štábu. „Braňo Jančich sa postavil k celej situácii veľmi chrapúnsky a nezodpovedne a väčšina, nielen umeleckej zložky, ale aj technickej, výpravnej a produkčnej zložky nie je doteraz vyplatená,“ povedala herečka pre denník Nový Čas. A pravdou je, že aj Andrea Križanová, ktorá pre muzikál ušila kostými dodnes nevidela viac ako 2500 eur, ktoré si poctivo zarobila. „Do dnešného dňa mi neboli vyplatené peniaze za výrobu kostýmov, na ktorých pracovali tri firmy. Ide o 2 523 eur za kostýmy. Na Branislava Jančicha som podala aj trestné oznámenie za podvod,“ doplnila Švidraňovú Andrea. 

Zdá sa teda, že projekt, ktorý mal finančne Jančicha nakopnúť a v podstate „zahojiť“ na niekoľko mesiacov, končí obrovským fiaskom. Príkladom je aj mladá herečka Romana Dang Van, ktorá svoje peniaze nevidela ani 4 mesiace potom, ako sa muzikál skončil. „Máme zmluvu, kde je jeho podpis, že je naším dlžníkom, takže ak to nevyplatí, bude sa to musieť riešiť súdne,“ povedala Romana. Viacerí herci sa pritom sťažujú na ťažkú komunikáciu s Jančichom, podľa ich slov si peniaze museli vydupať vyhrážkami a medializáciou.

Aj napriek nie práve pozitívnej skúsenosti sa nájdu aj takí, ktorí veria, že svoje peniaze uvidia. „Veríme, že tento mesiac by to malo byť vyplatené. Je to viac peňazí,“ povedal napríklad Dárius Kočí, ktorého si ľudia pamätajú zo šou Tvoja tvár má známy hlas. Uvidíme teda, ako sa celá situácia vyvinie a ako nakoniec celý spor dopadne. Isté však je, že ani jedna zo zúčastených strán by nechcela skončiť ťahanicami na súde. 
Branislav Jančich
Branislav JančichFoto: www.instagram.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

reklama:
reklama:
reklama: