Najťažší deň Wandy Hrycovej: Pohreb milovaného otca Andyho Hryca († 71)

Zdieľať
Wanda Hrycová s otcom
Wanda Hrycová s otcom Foto: Instagram Wanda Hrycová

Prežila najhorší deň v živote a musela nabrať všetku silu, aby ho zvládla. Slovenská producentka Wanda Hrycová v utorok odprevadila na večný odpočinok svojho milovaného otca, legendu medzi hercami Andyho Hryca († 71). Ten podľahol akútnej leukémii.

Rozlúčiť sa s ním prišli desiatky známych hercov, kvôli pretrvávajúcej pandémii však v obradnej sále mohlo byť iba 6 ľudí. Pohrebu sa zúčastnili napríklad Zuzana Tlučková, Ján Gordulič, či Bibiana Ondrejková a Dušan Cinkota. Práve Cinkota bol tým, kto mal s hercom skvelý vzťah a bol mu oporou v časoch, kedy sa potýkal s problémami so zákonom a sedel vo väzení. Počas poslednej rpzlúčky zaznel aj príhovor, ktorý na prekvapenie ľudí napísala prezidentka Zuzana Čaputová. Pohreb sa pre opatrenia odohrával cez reproduktory, vďaka ktorým mohli aj účastníci v exteriéri počuť slová, ktoré prednášal farár. Ten oddával aj Hrycovú na jej svadbe.

Producentka filmu Čiara sa už všera vyjadrila k smrti otca a napísala dojímavý status. „Tato, strašne Ťa ľúbim a nekonečne mi chýbaš. Bol si ten najlepší otec na svete, môj anjel strážny, moja opora, bol si mojou záchrannou sieťou. Naozaj netušším, aké to bude ďalej bez teba. Už teraz mi chýbajú tvoje rady a názory, s ktorými som síce zriedkakedy súhlasila, ale zakaždým stáli za debatu, za konfrontáciu, ktorou som si buď potvrdila správnosti tých mojich, alebo som pod tlakom argumentov kapitulovala. Nikdy však nie bez boja. Aj to si ma naučil. Srdce sa mi rozpadáva a ledva dýcham. Milujem ťa tato a ďakujem za všetko,“ sú slová, ktoré mu deň pred pohrebom venovala do neba.

Hrycová sa poďakovala aj smútiacim hosťom krátko po poslednej rozlúčke. „Ďakujem vám za vaše spomienky, za krásne vence a kvety. Každý jeden sme po rozlúčke preniesli na rodinný hrob, ak sa môj tato na nás z neba pozerá, určite ich uvidí. Ďakujem vám,“ napísala k fotografii plnej kvetov. Česť pamiatke legendárnemu hercovi!

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom