Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Návod, ako uviazať kravatu na svadbu aj inú príležitosť

ako uviazať kravatu
28
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
© Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:

Tomu, ako si uviazať motýlika, sme sa už venovali, no aj kravata je dnes neodmysliteľnou súčasťou pánskej módy. Napriek tomu, že ju mnohí muži nosia do práce pravidelne, nie každý z nich vie, ako si uviazať kravatu. Buď to nechávajú na svoje polovičky, alebo si kupujú už zaviazané kravaty na gumičke. Na viazaní kravaty nie je nič zložité a keď sa naučíte základný uzol, budete chcieť vyskúšať aj ďalšie. Pozrite sa, ako na to.

1. Jednoduchý uzol Kent

Začneme od jednoduchého uzla, ktorý s trochou cviku zvládnete veľmi rýchlo. Tento uzol je známy aj pod názvom Kent či orientálny uzol a je vhodný pre vysokých ľudí a kravaty hrubšieho strihu. Je to výborný spôsob, ako si rýchlo uviazať kravatu.

Ako uviazať na kravate uzol Kent
www.tie-knots.org

2. Uzol Four in Hand

toto je uzol four in hand
© Najky.sk, iDen Media s.r.o

Ak si myslíte, že vám stačí vedieť uviazať jeden uzol, určite sa naučte uzol Four in Hand. Je to ten najpoužívanejší uzol, ktorým nikdy nič nepokazíte a kravatu uviažete rýchlo a bez problémov. Skvelé je, že ho môžete použiť aj na modernú slim kravatu.

postup na uviazanie uzlu four in hand
www.tie-knots.org

3. Uzol Princ Albert

Elegantný a mierne asymetrický spôsob viazania kravaty je uzol Princ Albert. Je zaujímavejší ako predošlé dva uzly tiež o niečo väčší.

návod na uzol princ albert
www.tie-knots.org

4. Polovičný Windsor

Ak neviete, ako si rýchlo a efektne uviazať kravatu, uzol s názvom Polovičný Windsor je niečo pre vás. Je to veľmi univerzálny uzol, ktorý je pri správnom zaviazaní symetrický a v strede vznikne hlboká jamka.

takto sa viaže na kravate uzol polovičný windsor
www.tie-knots.org

5. Uzol Windsor

takto vyzerá uviazaný uzol windsor
upload.wikimedia.org

Tento symetrický trojuholníkový uzol najlepšie vynikne na širokom golieri a využiť ho môžete aj na spoločenské udalosti, ako je napríklad svadba (ak idete na svadbu, dajte si záležať samozrejme aj na iných veciach, ako je len uviazanie kravaty). Spôsob viazanie je síce o niečo zložitejší, no výsledok stojí za tú námahu.

ako uviazať na kravate uzol windsor
www.ties.com

6. Uzol Eldredge

toto je uviazaný uzol eldredge
c1.staticflickr.com

Aj spôsobom viazania kravaty môžete vytŕčať z davu. Ak sa chcete odlišovať od väčšiny, vyskúšajte nekonvenčný uzol Eldredge, ktorým zaručene zaujmete. Pripravte sa však na to, že tento spôsob viazania kravaty nebude jednoduchý, no výsledok bude stáť za to. Tento uzol možno nie je úplne najvhodnejší na bežné nosenie, no ak idete napríklad na svadbu, môže byť výborným spôsobom ozvláštnenia vášho vzhľadu.

uviazaný uzol trinity
www.ties.com

7. Uzol Trinity

ako uviazat kravatu uzol trinity
c1.staticflickr.com

Aj tento uzol patrí k moderným a neprehliadnuteľným. Ak už viete, ako uviazať kravatu a ovládate základné uzly, tento typ môže byť pre vás príjemným spestrením. Rovnako ako uzol Eldredge, aj tento uzol vám zabezpečí, že zaujmete.

postup viazania uzla trinity na kravate
www.ties.com
  • Je vhodné kravatu po zavesení na vešiak rozviazať. Ak ju budete mať dlhé mesiace, či dokonca roky predviazanú, rozhodne jej to neprospeje. Začne sa vytáčať do strany a už nebude mať pôvodný tvar.

Pozrite si video:

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 2. júna 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: