Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Niekoľko zaujímavých faktoch o UFO, o ktorých ste zrejme nepočuli

Alien spaceship 3d illustration
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

UFO je úkaz na oblohe, ktorého pôvod nie je z rôznych príčin zistený. Väčšinou pripomína lietajúci tanier. Mnoho ľudí v UFO neverí, no nájdu sa aj takí, ktorí tvrdia, že ho dokonca videli. Prečítajte si niekoľko faktov, o ktorých ste zrejme ešte nepočuli. 

Prvou publikovanou knihou, kde bol použitý výraz UFO, bola kniha Donalda E. Keyhoeho z roku 1953 s názvom Flying Saucers from Outer Space.

Medzi rokmi 1947 až 1969 bolo do Project Blue Book zaznamenaných až 12618 záznamov o videní UFO. Dodnes 701 z týchto pozorovaní zostáva neobjasnených.

UFO sa spočiatku volali len ako „lietajúce taniere“, ale neutrálnejší výraz UFO v roku 1953 vytvorilo letecké vojsko USA, aby sa do pojmu mohli zaradiť aj iné tvary ako taniere a disky.

Väčšina vedcov považuje UFO (u nich chápané len ako mimozemšťanov v tanieroch) za mimoriadne nepravdepodobné a podľa nich si nezaslúži ani žiadne bádanie a vyšetrovanie.

Vzdušné sily Peru opäť otvárajú Úrad zodpovedný za vyšetrovanie UFO v dôsledku zvýšeného množstva správ o leteckých anomáliách.

Väčšina lietajúcich objektov, ktoré sú označované ako UFO, sa potom na Zemi nazývajú IFO a teda identifikované lietajúce objekty.

Pojem „lietajúci tanier“ sa prvýkrát objavil v roku 1947 a prišiel od pilota Kennetha Arnolda.

Spoločenstvo Aetherius je asi najznámejším a najorganizovanejším UFO náboženstvom. Založil ho George King v roku 1954, ktorý dostal správu z „medziplanetárnych zdrojov“, aby sa stal „hlasom medziplanetárneho parlamentu“.

Ufo 1784349_640.jpg
Foto: www.imgur.com

Veľmi dôležitou líniou fanatikov do UFO je škola „starodávnych astronautov“. Ich základným myslením je, že „ufonauti“ našu planétu navštívili opakovane už v dávnej minulosti.

V roku 1967 vyšetrovali britské úrady šesť lietajúcich tanierov. Ukázalo sa, že ide o podvod spáchaný študentami inžinierstva.

Carl Jung interpretoval javy lietajúcich tanierov, ktoré sa často objavujú vo forme kruhových diskov, ako symboly mandaly, ktoré odrážajú túžbu ľudskej mysle po stabilite v zmätenom svete.

6. júla 1947 verejná informačná kancelária v Roswell v Novom Mexiku oznámila objav havarovaného lietajúceho taniera. Vláda však uviedla, že išlo o experimentálny balón, ktorý bol súčasťou vedeckého programu. Kritici tvrdia, že vláda sa len snaží zakryť prítomnosť mimozemšťanov.

V Sovietskom Zväze boli pozorovania UFO často zamieňané s testami tajných vojenských rakiet.

Výskum z roku 1996 ukázal, že 71 % Američanov verí, že vláda USA vie o UFO viac, než verejne priznáva.

Prvá fotografia UFO je z roku 1883 a vyhotovil ju astronóm Jose Bonilla v mexickom Zacatecas.

Z prieskumu z roku 1991 vyplýva, že 4 milióny ľudí verí, že ich aspoň raz uniesli mimozemšťania.

Science fiction 1819026_640.jpg
pixabay.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 18. augusta 2017Zdroj www.factretriever.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: