Oheň na nebesiach – film o mužovi, ktorého uniesli mimozemšťania

Zdieľať
Fireinthesky2.jpg

Viete si predstaviť, ako by ste sa cítili, keby vás uniesli mimozemšťania? Ak je to pre vás náročné, radi vám s tým pomôžeme. Film Oheň na nebesiach (Fire in the Sky) je natočený podľa svedectva muža, ktorý sa údajne stal obeťou únosu mimozemskou civilizáciou. Tento sci-fi horor však naozaj mrazí.

Z prípadu Travisa Waltona a jeho blízkeho stretnutia štvrtého druhu prebehne mráz po chrbte nejednému človeku. Tento prípad sa odohral 5. novembra 1975 a dodnes je jedným z najznámejších a najpublikovanejším prípadov únosu človeka mimozemšťanmi. Po náhlom zmiznutí sa muž našiel až po päťdňovom pátraní. Travis Walton o tejto osobnej skúsenosti napísal knihu „The Walton Experience“, podľa ktorej bol natočený už spomínaný film Oheň na nebesiach.

Fireinthesky.jpg

Travis Walton bol drevorubač. Podľa jeho vlastných slov v onú noc pracoval so svojou skupinou v lese Sitgreaves National Forest v Arizone. Zatiaľ čo šoféroval auto bol aj so svojimi šiestimi kolegami svedkom čudného úkazu. Spozorovali neznámy objekt v tváre taniera, ktorý sa vznášal nad zemou zhruba tridsať metrov od nich a vydával prenikavý zvuk. Walton tvrdí, že z auta vystúpil a priblížil sa k objektu, z ktorého náhle vyšľahol žiarivý lúč a pritlačil ho k zemi. Jeho kolegovia sa celí zhrození a vystrašení chopili riadenia a utiekli.

Fireinthesky3.jpg

Travis sa údajne prebudil v miestnosti podobajúcej sa na nemocnicu, kde ho pozorovali tri nízke a holohlavé bytosti. Následne do miestnosti vstúpila postava, ktorá mala na hlave objekt podobný helme, a odviedla ho do druhej miestnosti, kde mu desivé bytosti cez tvár natiahli priehľadnú plastovú fóliu. Vtedy Travis omdlel. Tvrdí, že to je to posledné, čo si pamätá pred tým, ako sa prebral pri diaľnici. Nad hlavou mu poslednýkrát preletel lietajúci tanier.

Ak ovládate angličtinu, vo videu nižšie si môžete pozrieť rozhovor s obeťou tohto únosu.

Film Oheň v nebesiach nám približuje Travisov príbeh. V nasledujúcej ukážke uvidíte, ako mohol vyzerať výskum, ktorý na Travisovi vykonali cudzie bytosti. Naozaj desivé! Čo si o tomto prípade myslíte vy? Naozaj Travisa Waltona uniesli mimozemšťania alebo ide len o čistý výmysel?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom