Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Novodobý trend? Tento chlapec už ako 18-ročný podstúpil operáciu žalúdka!

unnamed
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.youtube.com
reklama:
reklama:

Obezita je celosvetový problém, o ktorom počujeme čoraz častejšie. Nevhodná strava, sedavé zamestnanie, zlý pitný režim a málo pohybu. To sú základné faktory, ktoré dovedú človeka na miesto, z ktorého sa len veľmi ťažko dostane sám. O to horšie je zistenie, že obezitou trpia predovšetkým deti a dospievajúci ľudia, ktorým nadmerná hmotnosť bráni plnohodnotne si vychutnávať všetky slasti života. 

Nasledujúci dokument je o 21-ročnom dospievajúcom Jackovi Glassettovi. Prostredníctvom jeho príbehu hľadá Amerika, ako krajina, v ktorej je obezita jedným z najväčších strašiakov, odpovede na viaceré otázky.

https://www.youtube.com/watch?v=3yCSlq9fOD4&feature=youtu.be
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Americká vláda zvažuje znížiť vekovú hranicu u obéznych detí, ktoré by mohli podstúpiť chirurgický zákrok, po ktorom by sa ich hmotnosť radikálne znížila. Tento dokument odhaľuje úskalia, ktoré sú s touto operáciou spojené. Po operácii totiž nie je jednoduché udržať hlad na uzde.

Jackove drastické rozhodnutie, dať si chirurgicky zmenšiť žalúdok je obzvlášť kontroverzné. Vo Veľkej Británii je totiž tento chirurgický zákrok podmienený vekom. Ten, kto sa rozhodne túto operáciu podstúpiť by mal mať viac ako 18 rokov. Jack musel preto letieť do Ameriky, aby si splnil svoj sen. Ako sám priznáva, má úplne nový život, ktorý miluje. Myslel si, že sa nedožije tridsiatky. Dnes je zdravý a má dokonca aj priateľku – prvýkrát v živote.

https://www.youtube.com/watch?v=3yCSlq9fOD4
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

V minulosti bola Jackova chuť k jedlu tak mimo kontrolu, že jeho rodičia boli nútení uzamknúť kuchynskú linku, dúfajúc, že mu to pomôže znížiť jeho hmotnosť. „Jedlo bol môj život, môj koníček, stalo sa to mojou posadnutosťou,“ spomína Jack, ktorý sa chce stať web dizajnérom. V hlave mal všetko v poriadku, len jednoducho miloval jedlo – veľmi veľa jedla. V čase svojho najväčšieho obžerstva dokázal zjesť za deň päť čokoládových tyčiniek a sedem balíkov čipsov za deň. Nie, to nie je návod na to, aby si ho prekonal… :D

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor VeronDátum 18. mája 2015Zdroj www.youtube.com @NAJKY.sk, iDenMedia s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: